Rakitić doneo bod i lidersku poziciju Sevilji

Fudbal 20. nov 202118:36 1 komentar
Ivan Rakitić
Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Sevilje zauzeli su lidersku poziciju na tabeli La Lige, pošto su osvojili bod u duelu sa Alavesom u 14. kolu. Meč na stadionu 'Ramon Sančes Pishuan' završen je rezultatom 2:2.

Već u petom minutu utakmice su poveli gosti. Posle kornera je odlično reagovao Viktor Lagardija, pa je glavom poslao loptu u gol.

Sevilja je preuzela inicijativu u nastavku, pa je do izjednačenja došla u 38. minutu, kada se u strelce upisao Lukas Okampos.

Tražili su domaći penal u 42. minutu, ali je sudija uz pomoć VAR utvrdio da nema osnova za kazneni udarac.

U nadoknadi prvog poluvremena su penal tražili gosti, pošto je Okampos igrao rukom u kaznenom prostoru. Sa bele tačke precizan je bio Hoselu.

Imala je Sevilja više šansi u nastavku utakmice, ali nisu bili precizni ni Karlos, ni Mir, ni Okampos.

Konačno je za izjednačenje pogodio Ivan Rakitić, koji je konačni rezultat postavio u drugom minutu sudijske nadoknade.

Sevilja je prva na tabeli sa 28 bodova iz 13 mečeva. Alaves je na 14. poziciji sa 14 bodova.