Radnički samo do remija na Malti

Fudbal 21. jul 202221:21 0 komentara
Gzira Radnicki Niš
Starsport.rs ©

U prvom meču drugog kola kvalifikacija Lige Konferencije Radnički iz Niša odigrao je nerešeno u gostima na Malti protiv Gzire 2:2.

Došle su Nišlije na Maltu kao veliki favoriti. Možda i samoproklamovani, ako se osvrnemo na reči trenera Tomislava Sivića da protivnik sa Malte ne bi smeo da bude problem. Ne da je problem, već je Gzira umalo pobedila. Srećom u nadoknadi vremena Maka Gaku je postigao gol za 2:2 i tako ipak doneo povoljan rezultat pred revanš. Ali sa ovakvom igrom Radnički na Čairu nimalo nije siguran protiv Maltežana.

A sve je dobro krenulo. Radnički je odmah strkao kontrolu i to je dovelo do gola. U 28. minutu Štulić se odlično snašao i doveo Nišlije u vođstvo. Mogao je Radnički još koji gol da postigne i sa ubedljivijom prednošću ode na odmor. Ipak, imao je vođstvo 1:0 posle 45 minuta.

Kao što to obično biva, kada se šanse ne iskoriste dođe kazna. I to obično sa kamatom u nekom kraćem vremenskom intervalu. Crnilo je Nišlije zahvatilo u četiri minuta. U 56. minutu Maksuel je izjednačio, a onda je u 60. minutu isti igrač bio precizan sa penala, koji je skrivioa Bojan Mlađović, momak koji je napravio dva penala i protiv Partizana pre šest dana.

Napadao je Radnički, dominirao, stvarao šanse, ali lopta nije htela u gol. I kada je delovalo da je sve izgubljeno, da će brideti obrazi i da će Radnički na Čairu juriti rezultat, dogodio se francuski 22-godišnji internacionalac Maka Gaku. U drugom minutu nadoknade zatresao je mrežu za 2:2 i koliko, toliko, mirniji revanš na Čairu.

U slučaju prolaska Radnički će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv Volfsbergera.