PSŽ u nadoknadi ostao bez pobede, Mančester Siti ubedljiv

Fudbal 03. nov 202123:11 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Fudbaleri Lajpciga i PSŽ odigrali su 2:2 u odličnom meču 4. kola grupe A Lige šampiona, dok je Mančester Siti očekivano savladao Klub Briž - 4:1.

Građani su ostvarili treći trijumf i sa devet bodova lideri su grupe, francuski predstavnik ima osam, Klub Briž četiri, dok je otpisani Lajpcig upisao prvi bod.

Nemački predstavnik, koji je i pre duela sa PSŽ bio otpisan, odlično je počeo meč i golom Kristofera Nkunkua poveo je u 8. minutu.

Samo četiri minuta kasnije Lajpcig je mogao da duplira prednost, međutim, Andre Silva, koji je asistirao kod vodežeg gola, nije realizovao jedanaesterac.

Kazna je usledila veoma brzo. Igrao se 21 minut kada je Đini Vajnaldum izjednačio, a isti fudbaler je u 39. doneo vođstvo Svecima.

Lajpcig je u nastavku pretio, želeo je da dođe barem do boda i uspeo je u toj nameri. Mađar Dominik Soboslai je u drugom minutu nadoknade bio precizan sa bele tačke.

Remi Svetaca iskoristio je Mančester Siti koji je očekivalo lako izašao na kraj sa Klub Brižom i tako izbio na čelnu poziciju tabele grupe A.

Fil Foden je u 15. minutu načeo goste, a već u sledećem napadu Džon Stouns je matirao svog golmana Edersona i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Gvardiolina ekipa u nastavku meča opravdala je ulogu apsolutnog favorita. Rijad Marez je u 54. minutzu najavio trijumf, a u strelce su se upisali još rezervista Rahim Sterling i Gabrijel Žesus.

PSŽ u sledećem kolu gostuje Mančester Sitiju, a Lajpcig ide u Belgiju.