Protiv Bajerna ni 2:0 nije dovoljno, Leva srušio Milionere

Fudbal 06. mar 202120:50 1 komentar
Martin Rose/Getty Images

U velikom derbiju nemačkog fudbala, čuvenom "Der Klassiker" Bajern je u Minhenu savladao Borusiju iz Dortmunda 4:2.

Bavarci i Robert Levandovski noćna mora su Milionera iz Dortmunda. Ovo je peta uzastopna pobeda Bajerna, a Robert Levandovski je sa tri gola u tih pet mečeva došao do cifre od osam golova, a u 14 mečeva ukupno 19 golova protiv bivšeg kluba.

A nije moralo da bude tako. Gosti su već posle devet minuta vodili 2:0. Oba gola postigao je „zlatni dečko“ Erling Holand, kome su to treći i četvrti gol protiv najvećeg rivala ove sezone u svim takmičenjima, a jedini igrač koji je dao Bavarcima više golova u jednoj sezoni je Kristijano Ronaldo u dresu Reala u sezoni 2016/17. Prvi posle samo 80 sekundi, a drugi u devetom minutu. Poslednji tim koji je dao Bajernu dva gola u tako kratkom vremenskom intervalu bio je Duizburg 1977.

Međutim, kaznena ekspedicija iz Minhena već do poluvremena vratila je meč u rezultatski egal. I to je uradio fantastični Poljak. U 26. je smanjio na 2:1, a u 44. iz penala doneo izjednačenje. Ali onda su mreže mirovale sve do same završnice. U 88. minutu preokret je kompletirao Leon Gorecka, da bi Levandovski u sledećem napadu postigao het-trik.

Ovom pobedom Bajern je sačuvao dva boda prednosti u odnosu na prvog pratioca RB Lajpcig, dok je Borusija šesta sa 39 bodova, četiri boda manje od četvrtoplasiranog Ajntrahta.