Produžeci, tri crvena, sedam golova – Fiorentina u četvrtfinalu Kupa Italije

Fudbal 13. jan 202220:57 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pobedom protiv Napolija rezultatom 5:2, posle produžetaka.

Povela je Fiorentina u 41. minutu golom Dušana Vlahovića. U dobroj prilici je bio Rikardo Sapanora, ali je dobro procenio da je pozicija u kojoj se nalazi srpski reprezentativac još i bolja i dodao mu je loptu, a Vlahović je bez problema matirao golmana Napolija.

Samo tri minuta kasnije Napoli je preko Drisa Mertensa došao do izjednačenja.

Vlahović stats
SofaScore

Igrao se drugi minut nadoknade u prvom poluvremenu kada je Fiorentina ostala sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Bartolomej Dragovski.

I brojčano oslabljena Fiorentina je uspela da dođe do pobede. Gol odluke postigao je u 58. minutu Kristijano Briađi.

Usledila su u finišu nova uzbuđenja. U 83. minutu sudija je Lozanu pokazao žuti karton, ali je nakon toga ipak pregledao snimak nakon komunikacije sa VAR sobom i promenio odluku te Lozanu pokazao crveni karton.

U petom minutu nadoknade, drugi žuti karton dobio je Ruiz i Napoli je ostao sa devet igrača na terenu, ali nepun minut kasnije, u šestom minutu nadoknade odbijenu loptu u mrežu Fiorentine šalje Petanja za 2:2.

Iskoritila je u produžecima Fiorentina igrača više na stadionu „Dijego Armando Maradona“ i u nadoknadi prvog produžetka Lorenco Venuti je pogodio za novo vođstvo Viole.

Vođstvo Fiorentine na dva gola je povećao u 108. minutu Kšištof Pjontek koji je u igru ušao u 73. minutu umesto Dušana Vlahovića. Pjonteku je ovo bio debi za Violu nakon dolaska iz Herte.

U 119. minutu je postavljen konačan rezultat, peti gol za Fiorentinu postigao je Jusef Maleh.

Dušan Vlahović odigrao je u dresu pobedničkog tima 73. minuta, Nikola Milenković 120, a Matija Nastasić 90, zamenjen je na početku prvog produžetka.

Fiorentina će se za mesto u polufinalu boriti sa Atalantom.