Preokret Hofenhajma, Arminija beži iz opasne zone

Fudbal 19. feb 202218:07 0 komentara
Stuart Franklin/Getty Images

Taman kada se činilo da je Volfsurg izašao iz krize, stigao je poraz od Hofenhajma 2:1 na domaćem terenu u okviru 23. kola Bundeslige.

Stvari su se dobro odvijale po Volfsbrug u prvom poluvremenu. Stigli su do vođstva preko danskog internacionalca Vinda u 36. minutu. U ovom delu igre su potpuno dominirali i propustili priliku da sa većom razlikom odu na odmor.

I u nastavku u prvih pola sata nije bilo puno drame i delovalo je da Volfsburg ide ka trijumfu. A onda se sve srušilo za četiri minuta. Gosti preko Bruna Larsena u 74. i hrvatskog reprezentativca Kramarića u 78. minutu postižu dva gola i stižu do trijumfa.

Arminija iz Bilefelda nastavlja da beži iz opasne zone. Do skora tim viđen za ispadanje na svom terenu savladao je Union Berlin. Trenutak odluke viđen je u 53. minutu kada je Okugava pogodio na asistenciju Vimera.

Minimalan trijumf kod kuće upisao je i Štutgart protiv Bohuma. Vredne bodove u borbi za opstanak doneo je domaćima Bela Kočap autogolom.

Frajbrug je ostao blizu vrha tabele pobedom nad Augsburgom od 2:1. Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Petersen je doveo goste u vođstvo, izjednačio je Gregorič, a tri boda Frajburgu obezbedio je Šloterbek u 26. minutu.

Na tabeli Hofenhajm i Frajburg su na četvrtom i petom mestu sa 37 bodova, Union Berlin je osmi sa 34, a Bohum 11. sa 28 poena. Bod manje na 12. mestu ima Volfsburg, dok je Arminija 14. sa 25 poena. Augsburg je 16. sa 22, dok je Štutgart na 17. poziciji sa 19 poena.