Poraz posle sedam mečeva: Mitar i Fulam pali pred Terijerima

Fudbal 19. feb 202217:26 0 komentara
Aleksandar Mitrović Fulam Fulham
REUTERS/Andrew Couldridge

Fudbaleri Fulama doživeli su prvi poraz u Čempionšipu ove godine, pošto je bolji od njih na Krejven kotidžu bio Hadersfild rezultatom 2:1.

Kotidžersi su bili u seriji od šest trijumfa i jednog remija, ali su sada morali da polože oružje pred zahuktalim Terijerima koji su poslednji put izgubili pre skoro tri meseca.

Ekipa Marka Silve imala je inicijativu tokom celog meča 33. kola Čempionšipa, ali je nedostajala adekvatna završnica. Znatno konkretniju igru prikazao je Hadersfild u prvom poluvremenu kada je golovima Vorda u 31. i Holmsa iz penala u 42. stekao nedostižnu prednost.

Predvođen Aleksandrom Mitrovićem, Fulam je prvi deo igre završio bez udarca u okvir gola. U drugom je viđena sasvim drugačija slika, domaći su opsedali gol rivala i tražili šansu da izbegnu poraz, ali su došli samo do počasnog pogotka. Strelac je bio Rid u 83. minutu.

Još nekoliko šansi su Kotidžersi imali u završnici, međutim, golman Nikols je bio nepremostiva prepreka.

Fulam ostaje lider prvenstva sa 64 boda, šest više od Bornmuta, uz meč više. Hadersfild je četvrti sa 53 poena.