Ponovo na pobedničkom putu: Zvezda u Novom Pazaru sa četiri gola do tri boda

Fudbal 26. sep 202118:11 > 18:12 5 komentara
FK Crvena zvezda

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde savladali su kao gosti Novi Pazar rezultatom 4:0 (3:0) u prvom meču nedeljnog programa 11. kola Superlige Srbije i došli do sedme pobede u sezoni.

Izabranici Dejana Stankovića su pre remija u „večitom derbiju“ u prethodnom kolu Superlige Srbije imali niz od šest pobeda. Tim iz Ljutice Bogdana je drugi na tabeli sa 23 boda, dva manje u odnosu na lidera na tabeli Partizan.

Novi Pazar je izgubio treći put u poslednja četiri navrata i sada su pretposlednji sa sedam bodova.

Zvezda je na poluvremenu praktično rešila pitanje pobednika i vodila 3:0, a strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Dragović u trećem, Aleksandar Katai, kapiten tima na ovom meču, u 14, Seku Sanogo u 40. minutu.  Konačnih 4:0 postavio je Luis Dioni iz jedanaesterca u 68. minutu.

Crveno-beli su u potpunosti dominirali i ni u jednom trenutku se nije sumnjalo u to ko će biti pobednik. Naročito je atraktivan bio pogodak Kataija – on je bio uspešan šutem iz slobodnog udarca.

U narednom kolu crveno-beli će dočekati Metalac naredne subote, dok će Novopazarci u derbiju začelja gostovati Mladosti u Lučanima.

Novi Pazar: Vujanac, Vlajković (od 73. Parađina), Kojčić, Pavišić, A. Islamović, S. Islamović (od 46. Džamalutdinov), Lončar, Delimeđac (od 68. Kalezić), Ratković, Nikčević (od 46. Zimonjić), Aganspahić (od 79. Kiković).

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić (od 74. Lazetić), Sanogo (od 68. Petrović), Falko, Ivanić (od 46. Stanić), Kanga, Katai (od 46. Živković), Dioni (od 74. Nikolić).