Poluvreme za pamćenje u derbiju: Siti dvaput izjednačio na Enfildu

Fudbal 03. okt 202119:28 > 19:38 0 komentara
Kevin De Brujne
Photo by Michael Regan/Getty Images

Derbi sedmog kola engleske Premijer lige igrao se u nedelju od 17 časova i 30 minuta na „Enfildu“ – duel Liverpula i Mančester Sitija okončan je nerešenim rezultatom 2:2 (0:0), a drugo poluvreme donelo je fudbal za pamćenje. Gosti, aktuelni prvaci, dvaput su stizali zaostatak od jednog gola.

Posle ovog remija Liverpul je na 15 bodova, jednim manje od lidera na tabeli Čelsija, dok je Siti na trećoj poziciji sa 14 osvojenih bodova.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku gostiju, a Liverpul nije uspevao da ozbiljnije pipreti Edersonovom golu. Sa druge strane, Alison je imao pune ruke posla i odličnim odbranama pokušaja Fodena i De Brujnea sačuvao „nulu“ posle 45 minuta.

U nastavku je ekipa Jirgena Klopa krenula znatno ofanzivnije – pretili su „Redsi“ preko Milnera i Žote, ali do gola su došli tek u 59. minutu posle ekspresne kontre. Fabinjo je proigrao Salaha, a on je vešto uposlio Sadija Manea, koji je lako rešio „jedan-na-jedan“ situaciju za 1:0.

Samo deset minuta kasnije „Građani“ dolaze do izjednačenja – Gabrijel Žezus je bio odličan, a pogodak je postigao mladi Fil Foden.

U 76. minutu domaći dolaze do novog vođstva – Mohamed Salah je pravom majstorijom doneo svom timu prednost 2:1. Bio je to veličanstven solo-prodor Egipćanina, posle kojeg je precizno šutirao i savladao Edersona.

U 81. minutu Kevin De Brujne je naleteo na odbijenu loptu na ivici šesnaesterca i preciznim udarcem doneo izjednačenje i, ispostaviće se, bod ekipi Pepa Gvardiole.

Do kraja duela imao gostujući tim prilično opasnu kontru preko Žezusa, ali više golova u veoma sadržajnom drugom poluvremenu nije bilo.

U sledećem kolu, Siti 16. oktobra dočekuje Burnli, dok Liverpul istog dana gostuje Votfordu.

Sve vesti iz Premijer lige pronađite OVDE.

TOK MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.