Počela Superliga: Zmajevi bolji od Novog Pazara, Hajdin prvi strelac u sezoni

Fudbal 08. jul 202221:55 > 21:59 0 komentara
vozdovac-novi pazar-3788
Starsport/Pedja Milosavljevic

Fudbaleri Voždovca pobedili su ekipu Novog Pazara sa 1:0 u prvoj utakmici prvog kola nove sezone Superlige Srbije.

Povezane vesti

Utakmica je odigrana u Beogradu na Krovu tržnog centra Stadion.

Jedini pogodak, prvi u novoj sezoni Superlige, postigao je u 43. minutu Stefan Hajdin. Nekadašnji fudbaler subotičkog Spartaka i Crvene zvezde odlično je skočio nakon kornera Ajdinovića i udarcem glavom poslao loptu u suprotan ugao gola gostiju.

U 71. minutu mogao je Voždovac do drugog pogotka preko mladog Ivezića, ali je golman Filip Kljajić sjajno reagovao.

Novopazarci se nisu samo branili, imali su i oni svoje šanse, ali nisu uspeli da matiraju Miloša Krunića.

Nije ovo bila posebno zanimljiva predstava, ali je i očekivano s obzirom da je tek početak sezone.

Oba tima startovala su sa promenjenim sastavima i novim trenerima. Voždovačke Zamjeve preuzeo je Nebojša Jandrić, bivši trener Inđije i IMT-a, dok je na klupi Novog Pazara sedeo iskusni Vladimir Gaćinović, nekadašnji trener Leotara, Spartaka, niškog Radničkog…

U drugom kolu 17. jula Voždovac gostuje Napretku u Kruševcu, dok Novi Pazar dva dana ranije dočekuje ekipu Čukaričkog.