Pobeda Severne Makedonije, vidi se baraž

Fudbal 08. okt 202122:47 > 13. okt 2021 15:391 komentar
fudbalska reprezentacija Severne Makedonije
Izvor: REUTERS/Ognen Teofilovski

Odigrani su mečevi sedmog kola Grupe J evropske zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Severna Makedonija konačno je pobedila, posle tri meča, pošto je u gostima savladan Lihtenštajn 4:0. Nemačka je uspela posle dosta muka da slavi protiv Rumunije 2:1, dok su Island i Jermenija odigrali 1:1.

Posle tri vezana remija Makedonci su u gostima savladali Lihtenštajn 4:0. Trebalo je neko vreme izabranicima Blagoja Milevskog da probiju bedem domaćih, ali su uspeli to da učine do poluvremena. Velikovski je u 39. minutu zatresao mrežu i od tada je sve bilo lakše za goste. U drugom poluvremenu redom su golove postizali Alioski u 66. minutu iz penala, Nikolov u 74. i na kraju Čurlinov u 83. minutu.

Rumuni su protiv Nemačke poveli preko Hadžija u devetom minutu. Na 1:1 izjednačio je Gnabri u 52. minutu, a pobedu izabranicima Hansija Flika doneo je Tomas Miler u 81. minutu. Nemačka je prva sa 18 bodova i praktično jednom nogom u Kataru, dok je Rumunija sada četvrta sa 10 bodova.

Makedonce je na drugo mesto lansirao remi u Rejkjaviku između Islanda i Jermenije. Gosti su vodili od 35. minuta golom Hovhanisijana, ali je bod Islanđanima u 77. minutu doneo Johanson. Jermenija je bodovno na deobi drugog mesta sa Makedoncima, ali oni imaju bolju gol razliku, dok Island ima samo pet bodova i jasno je da je ispao iz trke za baraž. A to mesto će se tražiti u trouglu Severna Makedonija (12), Jermenija (12), Rumunija (10).