Pobeda na startu godine: Milioneri jači od Vukova

Fudbal 03. jan. 202118:16
Borussia Dortmund
Izvor: REUTERS/Francois Lenoir

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Volfsburg na svom terenu u 14. kolu Bundeslige rezultatom 2:0.

Milionerima su trijumf na startu godine doneli Manuel Akandži pogotkom u 66. minutu i Džejdon Sančo u 90+1.

Pravo je čudo kako je duel na Vestfalenu okončan uz samo dva gola, pošto je viđen veliki broj prilika na obe strane, pre svega u prvom poluvremenu.

Za domaćina su najbolje propuštali Marko Rojs, Erling Holand i Džejdon Sančo. Naročito dobra bila je ona engleskog veziste, koji je u finišu prvog dela promašio praktično prazan gol.

Na drugoj strani, Vukovi su opasno pretili preko Ksavera Šlagera i Janika Gerharta u prvih 45 minuta. U nastavku je Dortmund bio znatno konkretniji rival i mogao je da reši pitanje pobednika znatno pre gola Sanča, ali su Holand i Dilejni bili neprecizni.

Borusija je četvrta na tabeli sa 25 bodova, šest manje od lidera Lajpciga. Volfbusrg je šesti sa 24.