Petarda Sitija, šou KDB, Mareza i Fodena

Fudbal 10. mar 202121:10 > 21:11 0 komentara
Manchester City
Shaun Botterill/Getty Images

Posle prekida fantastične serije Mančester Siti se vratio pobedama. U ranijem meču 33. kola Premijer lige savladao je na Etihadu Sautempton 5:2.

Siti je odigrao još jednu odličnu utakmicu, ali opet je morao da dočeka buđenje u vidu gola rivala da bi krenuo da melje kako zna. Prvi gol na meču postigao je Kevin de Brujne u 15. minutu, pošto je odlično reagovao na odbijenu loptu Fila Fodena. U 25. minutu Emerik Laport pravi prekršaj za jedanaesterac, koji koristi Džejms Vord-Praus za 1:1.

Uspevali su Sveci da drže ovaj rezultat do finiša prvog poluvremena, a onda furiozan finiš domaćina. Prvo je Rijad Marez u 40. minutu vratio vođstvo, da bi u trećem minutu nadoknade Ilkaj Gundoan naleteo na odbijenu loptu posle šuta Mareza i povisio na 3:1. Marez je u 55. minutu sjajnu partiju krunisao drugim golom za 4:1. Ali već u narednom napadu Če Adams smanjuje na 4:2.

Nije želeo tim Pepa Gvardiole ništa da prepušta slučaju, već je u 59. minutu vratio tri gola prednosti. Foden je odlično uposlio De Brujnea za drugi gol, ukupno peti Građana. Do kraja meča Če Adams je još jednom zatresao mrežu u 85. minutu ali je gol poništen zbog ofsajda.

Siti je lider na tabeli sa 68 bodova, 14 više od Mančester Junajteda i 15 više od Lestera, ali uz utakmicu više. Sautempton je 14. sa 33 boda, sedam više od prvog u zoni ispadanja Fulam.