Petarda Makedonaca čuva nadu za baraž, ruska poruka Hrvatima

Fudbal 11. nov 202120:06 0 komentara
Reuters/Ognen Teofilovski

Fudbaleri Severne Makedonije pobedili su Jermeniju na strani sa 5:0 i kolo pre kraja kvalifikacionog ciklusa sačuvali dobru šansu da se domognu baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Pred poslednji okršaj sa prežaljenim Islandom kod kuće, Makedonci su drugi u grupi J sa 15 bodova. Imaju dva više i meč više od Rumunije, koja kasnije tokom večeri čeka Island, a tri u odnosu na Jermeniju. Lider grupe i siguran putnik u Katar je Nemačka sa 21 poenom.

Ekipa Blagoje Milevskog odigrala je fantastično izuzetno bitan okršaj u Jerevanu, predvođena het-trikom Enisa Bardija (dva gola iz penala).

Aleksandar Trajkovski je načeo domaćina u 22. minutu, da bi Bardi u 36. povisio na 2:0. Posle novog gola Bardija iz penala pola sata kasnije rešene su sve dileme oko pobednika, ali su gosti još dva puta zatresli mrežu. Milan Ristovski je pogodio u 79. minutu, a Bardi iz još jednog jedanaesterca u 90.

SofaScore

U grupi H, Rusija je kao domaćin sa 6:0 dobila poslednjeplasirani Kipar i sad ima 22 boda na čelu tabele. Hrvatska na drugoj poziciji ima 17 poena i meč manje, a upravo će se te dve selekcije susresti u verovatno odlučujućem duelu poslednjeg kola u Hrvatskoj. Pod pretpostavkom da Vatreni prethodno opravdaju ulogu favorita i pobede Maltu.

Slavlje Zbornaji nad Kiprom doneli su Erohin u četvrtom i 87, Smolov u 55, Mostovoj u 56, Sutormin u 62. i Zabolotnji u 82. minutu.

U grupi B, Gruzija je načinila veliko iznenađenje i savladala Švedsku sa 2:0. Kvaratškelija u 61. i 78. minutu doneli su slavlje domaćinu.

Gruzija završava kvalifikacije na četvrtom mestu uz sedam bodova. Šveđani ostaju lideri sa 15, ali uz meč manje od Španije (13) kojoj gostuju u poslednjem kolu.

U grupi A, čiji deo je i Srbija, Luksemburg je sa 3:1 dobio Azerbejdžan na strani. Sve je počelo crvenim kartonom igrača domaćih Mutalimova u 21. minutu.

Gosti su iskoristili brojčanu nadmoć u drugom poluvremenu i golovima Rodrigesa u 67. i 90+1. Tila u 78. dođu do pobede. Jedini strelac za Azere bio je Salahli u 83. minutu.

Luksemburg na trećem mestu grupe ima devet bodova. Azerbejdžan ostaje poslednji sa jednim.