Penal Natha i dva brza gola za pobedu Partizana, Voši bod

Fudbal 05. maj. 202117:59
Partizan
Izvor: FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana u 35. kolu Superlige Srbije ubedljivo su na terenu savladali TCS iz Bačke Topole rezultatom 3:1.

Crno-beli su do petog uzastopnog trijumfa došli u drugom poluvremenu, a svi golovi postignuti su u razmaku od 14 minuta. Ekipa iz Humske je druga sa 89 bodova, devet manje od šampiona Crvene zvezde, koji od 18:05 sati gostuje Radu, dok je TSC posle trećeg poraza u nizu ostao na sedmoj pozijiji sa 49 bodova.

Partizan je bio mnogo bolji rival, ali sve do 53. minuta rezulztat u Humskoj nije se menjao.

Ekipa trenera Aleksandra Stanojevića povela je pogotkom Bibrasa Natha iz penala. Kapiten reprezentacije Izraela ponovo je bio nepogrešiv sa bele tačke, a to mu je bio 11. pogodak u sezoni.

Mađarski reprezentativac Filip Holender je u 65. minutu duplirao prednost svog tima, a dva minuta kasnije u strelce se upisao i Miloš Jojić.

Počasni gol za tim Mladena Krstajića postigao je Borko Duronjić u 83. minutu.

Partizan u sledećem kolu gostuje Čukaričkom, a TSC će seriju poraza pokušati da prekine na svom terenu protiv Javora.

Vojvodina i niški Radnički odigrali su bez golova na ‘Karađorđu’.

Gosti su od 80. minuta imali igrača manje na terenu zbog isključenja Ognjena Đuričina, ali Lale nisu uspele da materijalizuju brojčanu prdnost i zabeleže pobedu posle dva uzastopna neuspeha.

Novosađani su četvrti sa 67 bodova, dok su Nišlije osvojile vredan bod u borbi za opsatanak i sada imaju dva više od Novog Pazara i Rada koji su prvi ispod crte.

Inđija je u borbi za očuvanje Superligaškog statusa dva puta vodila protiv Mačve, ali nije uspela do dođe do sva tri boda – 2:2.

Strelci za domaće bili su Nebojša Bastajić u 12. minutu iz penala i Željko Dimitrov u 65, a za goste iz Šapca oba pogotka upisao je Branislav Knežević.

Inđija je 17. sa 35 bodova, devet manje od sigurne zone, a Mačva pretposlednja sa 22.

Zlatibor je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Metalac, a jedini gol postigao je Stefan Vukić u 24. minutu.

Ekipa iz Čajetine ranije je izgubila sve šanse da opstane, a Metalac je osmi sa 48 bodova.