Partizan poražen od Fenerbahčea, veliki kiks Stevanovića

Fudbal 02. jul 202220:41 3 komentara
FK Partizan

Crno-beli neuspešni u generalnoj proveri pred početak sezone, porazu od turskog tima kumovala velika greška golmana Nemanje Stevanovića.

Partizan je generalnu proveru pred početak sezone imao u Gracu, protiv Fenerbahčea, izgubio je sa 1:0, golom Valensije u drugo minutu.

Zanimljivo, upravo je ovaj turski tim potencijalni rival crno-belima u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope, s obzirom na to da će ekipa Ilije Stolice igrati protiv poraženog iz duela drugog kola kvalifikacija za ligu šampiona, u kojem se sastaju upravo istanbulski gigant i ukrajinski Dinamo Kijev.

Ilija Stolica je meč počeo sa sledećom postavom: Stevanović, Filipović, Marković, Šehović, Urošević, Fejsa, Natho, Andrade, Holender, Menig, Rikardo. Dakle, novi šef struke u startnih 11 uvrstio je čak četvoricu novajlija, među njima i povratnika Svetozara Markovića, koji tek što je stigao na pripreme Partizana. Zlatan Šehović je prinudno igrao na poziciji štopera.

Počelo je vođstvom Fenera, na oduševljenje brojnih turskih navijača na “Merkur areni”. Tome je kumovala gruba greška golmana Partizana Nemanje Stevanovića, koji je bukvalno dodao loptu Valensiji, iskusnom Ekvadorcu nije bilo teško da pogodi mrežu – 0:1.

Uzvratili su Beograđani preko Natha, topovski je Izraelac šutirao sa 25 metara, Bajindir je krajnjim naporom odbranio. Na mukama je bio Stevanović posle šuta Brume u 20. minutu, ali je golman Partizana bio sjajan u ovoj situaciji.

Kako se poluvreme bližilo kraju, tako je najbolji strelac Partizana postajao sve opasniji, a u 31. minutu je momak sa Zelenortskih ostrva posle ubacivanja zemljaka Andradea sa leve strane glavom šutirao preko gola Fenerbahčea.

Tri minuta kasnije odlična prilika za Fenerbahče, lako je Valensija “okrenuo” Šehovića, potom snažno šutirao sa osam metara, ali je još jednom Stevanović sjajno odbranio.

Zanimljivo je bilo i u drugom poluvremenu. Počelo je sjajnom prilikom za Partizan, ispostavilo se najboljom na utakmici. U 47. minutu, posle velike greške odbrane Fenerbahčea, Andrade je odlično reagovao, driblingom je izbacio čuvara, potom sa 15 metara ipak zanalo promašio gol turskog tima.

U 60. minutu odlična šansa za Fenerbahče, slobodan udarac skrivio je Saničanin, a gotovo sa 16 metara Linkoln je prebacio živi zid, Stevanović je ostao “ukupan”, ali lopta je završila zamalo pored gola Partizana.

Odlično su u 74. minutu kombinovali Mor i Pelkas, na kraju je Grk šutirao sa 20 metara, zamalo preko Popovićevog gola. Do kraja, zapretio je još jednom i Partizan, Terzić je uklizao i oduzeo loptu Fenerbahčeu, dodao do Petkovića, koji je sa 22 metara šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu oba trenera, Ilija Stolica i Horhe Žezus, načinili su mnoštvo izmena, šansu su dobili i brojni rezervisti. Partizan će premijeru u Super ligi Srbije imati u subotu, kad će od 20 časova gostovati Javoru u Ivanjici.