Partizan ostvario cilj: Remi u Sočiju

Fudbal 05. avg. 202119:56 > 20:014 komentara
Lazar Marković
Izvor: FK Partizan/Miroslav Todorović

U prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije Partizan je u Sočiju odigrao 1:1 i ostvario prevashodan cilj da ostane neporažen.

Prvu veliku šansu imao je Partizan, kada je Lazar Marković pri pokušaju centaršuta pogodio prečku u petom minutu. Međutim, do poluvremena iako je delovalo da je Partizan ravnopravan, Soči je ipak stvorio bolje šanse. Prvo je Popović Terekovu odbranio čistu situaciju jedan na jedan, a potom je hrvatski napadač Dugandžić, gotovo na isti način kao i Marković, pogodio prečku.

Posle poluvremena bez golova delovalo je da će Partizan prilično lako uspeti da zatvori utakmicu i da ima sigurnih 0:0. I baš u tom intervalu kada se malo šta događalo došlo je do prilično kontroverzne situacije. Vujačić je u 66. minutu faulirao Tarekova blizu šesnaesterca, ali je glavni sudija dosudio prvo slobodan udarac na ivici šesnaesterca. Na snimku se takođe videlo da je prekršaj van kaznenog prostora, ali pomoćni sudija je intervenisao i ukazao glavnom da je prekršaj napravljen unutar šesnaesterca. Kako nema VAR u ovoj fazi sudija je morao da posluša pomoćnika i dosudio je penal, koji je realizovao Noboa.

Ipak, Partizan je relativno brzo reagovao. Već posle sedam minuta stiže do izjednačenja. Odlično je prodro Marković, usledio je još bolji centaršut a na pravom mestu sam kao duh Rikardo Gomeš koji rutinski trese mrežu i donosi izjednačenje. Do kraja nije bilo više ni golova, ni prilika, tako da je Partizan i u šestoj utakmici ove sezone ostao neporažen.

Revanš je na programu za nedelju dana u Humskoj, a ko pobedi u plej-ofu će igrati protiv pobednika dvomeča Santa Klara – Olimpija.