Neubedljivi Partizan izborio evropsko proleće

Fudbal 09. dec 202120:45 > 23:047 komentara
Partizan
Izvor: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Partizana igrali su nerešeno 1:1 sa kiparskim Anortozisom u poslednjem kolu grupne faze UEFA Lige konferencije čime su osvojili drugo mesto u grupi B i obezbedili dve utakmice u februaru u plej-ofu za osminu finala najmlađeg evropskog takmičenja.

#related-news_0

Crno-beli nisu blistali, ali su ostvarili cilj.

Trener Aleksandar Stanojević imao je velikih problema da sastavi tim za duel sa Anortozisom.

U poslednjem trenutku ostao je i bez prvog strelca Rikarda Gomeša. On je na jutrošnjem treningu osetio malaksalost i vrtoglavicu i narednih dana će biti podvrgnut dodatnim pregledima.

U timu nije bilo ni povređenih Lazara Makovića, Izraelca Natha, Danila Pantića, Ivana Obradovića.

Rikarda Gomeša je zamenio 18-godišnji Marko Milovanović i još jednom opravdao poverenje trenera Stanojevića. Doveo je Partizan u vođstvo udarcem glavom u 20. minutu na asistenciju Jojića.

Mladi napadač polako izrasta u vrsnog golgetera. Momak iz Smedereva postigao je treći gol u seniorskom timu Partizana na trećoj uzastopnoj utakmici. Seriju je počeo u kupu protiv Dubočice u Nišu, nastavio u Superligi Srbije protiv Novog Pazara i nastavio večeras na evropskoj sceni protiv Anortozisa. Sva tri pogotka udarcem glavom. Po ugledu na zemljaka Aleksandra Mitrovića.

U 32. minutu mladi golman Aleksandar Popović loše je procenio situaciju, nepotreno istrčao i skrivio jendanaesterac. Veteran 34-godišnji Lazaros Hristodulopulos iskoristio je ovaj poklon i izjednačio rezultat – 1:1.

U nastavku meča Kiprani su pretili, zapažen je u nekoliko akcija bio Miloš Deletić, rođeni Beograđanin i bivši fudbaler nekoliko srpskih klubova.

Izvor : SofaScore

Međutim, nisu bili posebno opasni. Nije ni Partizan u nastavku meča ozbiljnije ugrozio gol gostiju. Crno-beli su kontrolisali situaciju na terenu i na kraju osvojili bod koji im je doneo drugo mesto u grupi i dve evropske utakkmice na proleće u plej-ofu za osminu finala Lige konferencije.

Ime protivnika saznaće na žrebu u ponedeljak.

Treba reći da je Aleksandar Stanojević 150. put predvodio Partizan, 31. put u Evropi po čemu je postao rekorder među tenerima crno-belih (pretekao Vladimira Vermezovića sa kojim je delio rekord).

Sastav Partizana: Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Menig, Pavlović, Jović – Milovanović.

Sastav Anortozisa:

Glavni sudija meča bio je Gruzijac Georg Kruašvili.

Tabela

Gent 13, Partizan 8, Anortozis 5, Flora 5.

95. min – kraj, sa tribina se čuje „Uprava, napolje“

94. min – velika šansa za Anortozis, srećom lopta je otišla pored gola

93. min – panika u odbrani Partizana, korner za Anortozis

90. min – sudija je pokazao da će se igrati još pet minuta

89. min – Miletić je zamenio Jojića. Partizan sa tri štopera u završnici. I Živković je zamrnio Uroševića.

78. min – kod Kiprana je ušao i Korea umesto Antoniadisa

71. min – trener Kiprana Gruzijac Temur Kecbaja izveo je iz igre Deletića i Hristodopuloa, zamenili su ih Kačarava i Hristofi

62. min – igru su napustili Menig i Jović, na terenu su Lutovac i Holender

61. min – kontru Partizana poveo je mladi Jović, dodao do Jojića, ali su Kiprani otklonili opasnost

Aleksandar Popović partizan-anortozis-97312
Izvor : Pedja Milosavljevic/STARSPORT

55. min – Kiprani sve opasnije napadaju, srećom bez dobre završnice

49. min – prva opasnost za Partizan, odlična akcija Deletića, zapretio je Slovenac Popović, ali je šutirao preko gola

46. min – u igru je ušao Slovenac Denis Popović umesto Joanua

46. min – počelo je drugo poluvreme

45+1. min – kraj prvog poluvremena

45+1. min – velika prilika za Partizan, Urošević je šutirao, ali nije uspeo da savlada golmana Anortozisa

45. min – prvo poluvreme produženo je za minut

44. min – gužva u petercu Partizana, nimalo naivna situacija, ali srećom ostalo je 1:1

43. min – dobra intervencija Siniše Saničanina, ali je u nastavku akcije dosuđen prekid za goste

36. min – ponovo preti Deletić, Popović je na mestu

Partizan v Anorthosis - Partizan Stadium, Belgrade, Serbia - December 9, 2021 Anorthosis' Lazaros Christodoulopoulos celebrates scoring their first goal
Izvor : REUTERS/Novak Djurovic –

33. min – GOL! 1:1 – Hristodulopulos je sigurno izveo najstrožu kaznu

32. min – greška golmana Popovića, pravi prekrštaj u 16 metara, penal za goste

30. min – dobra akcija Partizan, Miljković je odlično driblingom prošao protivnika, ali nije uspešno završio posao

24. min – dobra prilika za Pavlovića, ali nije uputio dovoljno jak udarac ka golu Kiprana

Foto FK Partizan Miroslav Todorovic Marko Milovanovic
Izvor : Foto FK Partizan/ Miroslav Todorović

20. min – GOOOLLLL! Jojić je odlično centrirao, a 20-godišnji Mako Milovanović udarcem glavom doveo Partizan u vođstvo. Tinejdžer iz Smedereva je nedavno postigao prvenac u seniorskom timu crno-belih na kup meču protiv Dubočice, zatim i prvi u Superligi Srbije protiv Novog Pazara i sad prvenac u Evropi protiv Anortozisa. Sve tri utakmice u nizu…

19. min – Milovanović je šutirao glavom, korner za Partizan

15. min – defanzivci Partizana kao da su zaboravili na Deletića, ali je golman Popović odlično reagovao i odbranio šut rođenog Beograđanina i bivšeg igrača Jagodine, Radnika, Napretka, Vojvodine, Mladenovca…

partizan-anortozis-97181
Izvor :
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

12. min – kratak prekid pošto je pas ušao na teren

09. min – prvi je zapretio mladi Milovanović nakon centaršuta Jovića, uputio je udarac glavom, ali je lopta otišla pored gola

08. min – oprezna igra na obe strane

Aleksandar Stanojević partizan-anortozis-97099
Izvor :

01. min – Trener Aleksandar Stanojević 150. put predvodi Partizan, a 31. put u Evropi po čemu je postao rekorder crno-belih (pretekao Vladimira Vermezovića sa kojim je delio rekord)

01. min – počela je utakmica