Partizan duplom pobedom do Sočija

Fudbal 29. jul. 202122:36 > 22:497 komentara
Danilo Pantić, Partizan
Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedom i u revanš meču protiv Dunajske Strede u Slovačkoj 2:0 overili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.

Srpski predstavnik je pre nedelju dana u Beogradu slavio rezultatom 1:0, a u sledećoj rundi kvalifikacija sastaće se sa izuzetno jakim ruskim Sočijem, koji je lako eliminisao azerbejdžansku Kešlu (3:0, 4:2).

Prvi meč je 5. avgusta u Rusiji, a revanš je sedam dana kasnije u Humskoj.

Crno-beli u Dunajskoj Stredi nisu želeli da se brane, ali ni da srljaju, već su strpljivo čekalio svoju šansu. I dočekali su je u 19. minutu.

Iskusni Bibras Natho sjajno je uočio Danila Pantića, a povratnik u klub iz Humske preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca doveo je svoj tim u prednost i praktično već tada otklonio sve dileme oko konačnog ishoda dvomeča.

Domaći su u 26. minutu imali odličnu šansu da izjednače posle ne baš najbolje reakcije poslednje linije Beograđana, ali je mladi golman Popović Aleksandar Popović odlično reagovao i odbranio Zuberov udarac.

Partizan je u poslednjim trenucima prvog poluvremena mogao da duplira prednost, međutim, Rikardov udarac sa samo nekoliko metara završio je na stativi. Čuvar mreže Dunajske Strede Martin Jedlička taman toliko je zakačio loptu da spase svoj tim.

Slovaci su u nastavku utakmice sve karte bacili na napad, ali tek na momente uspeli su da ugroze crno-bele.

Domaći su u 69. minutu pogodili stativu preko Šefera, a u 77. minutu sudija Bieri je prestrogo pokazao na belu tačku posle duela Siniše Seničanina i Taiva. Hrvat Andrija Balić je preuzeo odgovornost, ali je Popović sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

Samo dva minuta kasnije crno-beli su duplirali prednost. Saša Zdjelar je asistirao, a Rikardo Gomeš iz neposredne blizine po drugi put matirao Martina Jedličku.

Crno-beli ove sezone još nisu primili pogodak u prvenstvu Srbije i evropskim kvalifikacijama (gol razlika 9:0), a nema sumnje da će naredni protivnik Soči biti najteži ispit dosad.

Plasman u treće kolo kvalifikacija obezbedili su i fudbaleri Vojvodine i Čukaričkog, kao i Crvena zvezda u doigravanju za Ligu šampiona.