Partizan demolirao Inđiju u gostima!

Fudbal 26. feb. 202115:101 komentar
FK Partizan
Izvor: FOTO: FK Partizan

Prvi meč 24. kola fudbalske Superlige Srbije doneo je okršaj drugopasiranog Partizana i domaće Inđije, a beogradski tim slavio je više nego ubedljivo 6:0 (3:0).

Bila je to 13. uzastopna pobeda za ekipu Aleksandra Stanojevića u zvaničnim mečevima, pa sada crno-beli imaju 59 bodova, tri manje u odnosu na lidera, večitog rivala Crvenu zvezdu, koja ima i dve odigrane utakmice manje.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu, a Partizan je do vođstva stigao u sedmom minutu, kada je Bibras Natho iskoristio jedanaesterac.

Na 2:0 povisio je Lazar Marković u 41. minutu posle asistencije Takume Asana, a Miloš Jojić je u 45+2. minutu doneo gostima 3:0 – u ulozi asisstenta bio je ponovo japanski fudbaler.

Na startu drugog poluvremena upisao se i Asano – u 51. minutu savladao je golmana Inđije Marka Jovičića posle pasa Natha. Prednost crno belima od 5:0 doneo je 18-godišnji napadač Nemanja Jović u 79. minutu, a konačnih i više nego ubedljivih 6:0 postavio je u 89. minutu crnogorski defanzivac Igor Vujačić.

Poslednji meč na kojem crno-beli nisu slavili odigrao se još 26. oktobra, kada je „Parni valjak“ poražen u Nišu od Radničkog. U međuvremenu su izabranici Aleksandra Stanojevića izgubili prijateljski meč od ruskog Rubina, ali u takmičarskim susretima znaju samo za pobede.

Naredni protivnik za Partizan biće Vojvodina, a tim iz Humske će je dočekati u utorak drugog marta od 16 časova.

Inđija je posle ovog poraza, drugog zaredom, na 17. poziciji na tabeli sa 22 boda, dva manje od Novog Pazara, koji je prvi „iznad crte“. U narednom kolu protivnik ekipi Dejana Čelara biće Javor u Ivanjici.