Pandev: Čuda se ponekad dešavaju u fudbalu

Fudbal 01. apr 202117:29 2 komentara
Reuters/Ognen Teofilovski

Fudbaler Severne Makedonije Goran Pandev bio je izuzetno ponosan na svoju reprezentaciju posle pobede nad Nemačkom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Makedonci su sa 2:1 savladali jednu od najjačih selekcija sveta u trećem kolu kvalifikacija.

Goran Pandev je doneo prednost Makedoncima u nadokandi prvog poluvremena. Bio je to 37. gol 37-godišnjeg Pandeva u dresu Makedonije. Za izjednačenje je pogodio Ilkaj Gundogan iz penala u 63. minutu. Konačni rezultat postavio je Eljif Elmas u 85. minutu.

„Čuda se ponekad dešavaju u fudbalu. Sreća prati hrabre. Borili smo se, ostavili smo srce na terenu. Ova generacija zaslužuje veliko poštovanje“, poručio je Pandev.

Severna Makedonija druga je u grupi J sa šest bodova, koliko ima i trećeplasirana Nemačka. Lider je Jermenija sa svih devet.