Panceri nokautirali evropskog šampiona

Fudbal 19. jun. 202120:02
Portugalija Nemačka
REUTERS/Matthias Schrader

U derbiju drugog kola Grupe F Nemačka je u Minhenu savladala Portugaliju 4:2 i tako napravila značajan korak ka osmini finala.

Panceri su dominirali dobrih sat vremena i bili su, slobodno se može reći, neumoljivi egzekutori. Odmah su krenuli željni da što pre postignu gol i već u petom minutu su zatresli mrežu. Ali je gol junaka meča Gosensa poništen zbog ofsajda Gnabrija.

Domaći navijači uplašili su se da njihova ekipa ponovo neće imati sreće kao protiv Francuske, kada je u 15. minutu Portugalija prvi put prešla centar i postigla gol. Fenomenalna lopta Silve ka Žoti, koji je potom na tacni servirao Ronaldu za rutinsku završnicu i vođstvo.

U većini slučajeva Portugalcima je ovo dovoljno da obezbede tri boda, ali Panceri su nisu mirili sa ovakvim ishodom. Napadali su nesmanjenom žestinom i konačno došli do gola u 35. minutu. Sjajno dodavanje Gosensa, a loptu je ispred Haverca, koji je bio na ziceru, u sopstvenu mrežu sproveo Ruben Dijaš. Samo četiri minuta kasnije Nemci dolaze do potpunog preokreta, a ponovo su Portugalci postigli autogol. Ovog puta Gerero.

Portugalija je postala prva evropska reprezentacija koja je na jednom meču velikog takmičenja postigla dva autogola

Rezultatom 2:1 otišlo se na poluvreme, a Nemci su nastavili u istom stilu i u drugom delu. Sjajni Gosens je asistirao u 51. minutu Havercu za 3:1, a potom u 60. odličan centaršut Himiha pretvorio je u gol za 4:1. Do kraja meča Panceri su skinuli nogu sa gasa i to su Portugalci iskoristili da smanje preko Dioga Žote na 4:2. Imali su Portugalci šansu i da se potpuno vrate, ali je Renato Sančes u 77. minutu pogodio prečku. I to je bilo sve od aktuelnog evropskog šampiona, koji će u poslednjem kolu morati da se vadi protiv svetskog šampiona Francuske u Minhenu.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)