Očajni Partizan se spasao u 90+5. minutu golom Markovića

Fudbal 14. avg 202221:3414 komentara
Izvor: Starsport

Partizan nastavio sa očajnim igrama, ali crno-beli ipak slavili na gostovanju debitantu u Super ligi, ekipi Mladost GAT - 1:0.

Partizan je imenovao novog šefa struke Gordan Petrića, prethodno je smenio Iliju Stolicu. I uspeo je da pobedi, iako je pitanje da li je to zaslužio. I to golom Svetozara Markovića u poslednjim trenucima utakmice.

Očekivalo se da će Partizan makar biti bolji na gostovanju debitantu u Super ligi, ekipi Mladost GAT, da će Petrić razmrdati igrače vicešampiona Srbije, ali su se crno-beli mučili, a to je prekinuo Marković golom u poslednjim trenucima susreta.

Mogla je Mladost do vođstva, u osmom minutu imala je fantastičnu priliku, suviše lako je Maričić proigrao Radulovića, a igrač na pozajmici iz Crvene zvezde je promašio sa 14 metara, poslao je loptu pored istrčalog Popovića.

Tek u 32. minutu Partizan je ozbiljnije zapretio, Urošević je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, Milojević je uspeo da odbrani. Tri minuta kasnije ponovo je pokušao Radulović, ali je bio neprecizan.

Bili su rivali uglavnom ravnopravni u drugom poluvremenu, bilo je šansi na obe strane, ali ne i preterano dobrog fudbala. Kod domaćih probao je Nikola Popović, ali je njegov udarac odbranio prezimenjak Aleksandar na golu crno-belih.

U 67. minutu najbolja prilika za Partizan, posle prekršaja Kovačevića na Rikardu, slobodan udarac sa 17 metara izveo je Jović, Milojević je nepomično gledao loptu koja je pogodila prečku njegovog gola.

Do kraja meča, najbolju priliku imao je Rikardo, ali je iz okreta, sa šest metara, šutirao visoko preko Milojevićevog gola. Meč je rešen u nadoknadi. najpre je Babić imao zicer, ostao je oči u oči sa Popovićem, ali je golman Partizana spasao svoj tim. U poslednjim trenucima usledila je kazna, posle kornera Svetozar Marković je glavom u 90+5. savladao Milojevića za veliku radost crno-belih – 1:0.