Novi poraz hrabrih Makedonaca: Važna pobeda za Ukrajinu

Fudbal 17. jun 202117:12 0 komentara
Robert Ghement – Pool/Getty Images

Fudbaleri Severne Makedonije upisali su novi poraz na Evropskom prvenstvu, pošto je bolja od njih bila Ukrajina sa 2:1 (2:0) u drugom kolu grupe C u Bukureštu. Makedonci su rundu pre kraja grupne faze, u kojoj se sastaju sa Holandijom, praktično ostali bez šansi da se domognu osmine finala. Ukrajinci će prolaz juriti u okršaju sa Austrijom.

Posle uvodnog poraza od Austrije (1:3), Makedonci ni sada nisu uspeli da osvoje barem istorijski bod na Prvenstvu Evrope, koji bi ih ostavio u igri za nokaut rundu.

Iako su prikazali izuzetno dobru partiju u drugom poluvremenu, kada su smanjili zaostatak preko Ezgjana Alioskog, slabo izdanje iz prvog koštalo ih je boljeg ishoda.

U prvih 45 minuta Ukrajinci su dominirali i pogocima Andreja Jarmolenka i Romana Jaremčuka ostvarili važan trijumf. Mogao je on da bude i ubedljiviji, ali je jedanaesterac Ruslana Malinovskog zaustavio Stole Dimitrijevski.

Justin Setterfield/Getty Images

Furiozno je ekipa Andreja Ševčenka otvorila utakmicu za šta sastav Igora Angelovskog nije imao adekvatan odgovor.

Nizale su se šanse pred golom Makedonaca, ali je sjajni golman Stole Dimitrijevski briljirao.

Ukrajina – Austrija, 21. jun (18), Nacionalni stadion, Bukurešt

Tabela: Austrija 3, Holandija 3, Ukrajina 3, Severna Makedonija 0.

Nekoliko opasnih pokušaja zaustavio je čuvar mreže Rajo Valjekana, međutim, u dva navrata nije mogao ništa.

Jarmolenko je doveo Ukrajinu do prednosti u 29. minutu kada je ostao poptuno sam na drugoj stativi, posle ubačene lopte iz kornera, dok je Jaremčuk bez problema iskoristio situaciju jedan na jedan na odličan pas Jarmolenka.

Od početka drugog poluvremena i promene formacije, igra Makedonaca bila je znatno bolja. Prvu pravu priliku imao je rezervista Aleksandar Trajkovski, što je predstavljalo najavu onoga što je usledilo vrlo brzo.

Zbog prekrašaja nad Goranom Pandevom dosuđen je jedanaesterac u korist Severne Makedonije. Odgovornost je preuzeo Alioski i iz popravnog pokušaja poslao loptu u mrežu.

Nastavili su Makedonci sa napadima i posle tog gola, ali je najbolja prilika viđena na drugoj strani.

Usled igranja rukom Danijela Avramovskog u svom šesnaestercu dosuđen je penal za Ukrajinu, međutim, do promene rezultata nije došlo – Dimitrijevski je još jednom spasao svoj tim zaustavivši udarac Malinovskog.

Poslednju kakvu-takvu šansu za bod Severne Makedonije imao je Trajkovski u nadoknadi vremena. Na kraju, hrabra igra Makedonaca, ali ipak poraz.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)