Nova pobeda Vojvodine, ponovo poraz Kolubare

Fudbal 21. sep 202121:06 0 komentara
FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u utorak ekipu Kolubare rezultatom 2:1 (1:0) u devetom kolu Super lige Srbije.

Domaći su uspeli da povedu posle prvog dobrog centaršuta iz kornera – Bastajić je odložio do Đorđevića, ovaj ubacio na peterac, a onda je Đuranović nespretno glavom pogodio sopstvenu mrežu.

#related-news_0

Tim Slavoljuba Đorđevića je nastavio u istom ritmu i u nastavku i u 52. minutu je došla do novog gola. Vukadinović je odigrao dupli pas sa Bjekovićem, centrirao sa desnog boka, štoper Kolubare je u želji da izbije loptu u korner glavom pogodio stativu, a na odbijenu je naleteo Veljko Simić i lako pogodio za 2:0.

Kolubara je u nadoknadi vremena uspela da smanji rezultat nakon kornera – Đenić je sa prve stative glavom asistirao do Andrića, koji je pogodio za 2:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa Voša nakon ovog trijumfa ima 15 bodova i zauzima peto mesto na tabeli. U narednom kolu gostuje ekipi TSC u Bačkoj Topoli. Kolubara je deseta sa deset bodova, a naredni rival biće joj niški Radnički na domaćem terenu.

Ranije u utorak trebalo je da se odigra meč Radnik – TSC, ali je zbog zdravstvene situacije taj duel odložen, baš kao i Radnički Niš – Metalac.