Njukasl i Lids podelili bodove na ravne časti

Fudbal 17. sep 202123:02 0 komentara
Njukasl
REUTERS/Lee Smith

U prvom meču petog kola Premijer lige u izuzetno interesantnoj utakmici Njukasl i Lids odigrali su nerešeno - 1:1.

Sjajan uvodni meč runde odigran je na Sent Džejms Parku. Teško je reći kome je pripala uloga u spektaklu, da li Alanu Sen-Maksimanu ili Rafinji. Obojica su postigli prelepe golove, ali su imali i neverovatne promašaje i mnoštvo šansi.

Ali krenimo redom. U ranoj fazi povratnik na gol Svraka Kal Darlou nalazio se pod ozbiljnim pritiskom. I na kraju je kapitulirao u 13. minutu. Rafinja je dobio loptu na desnoj strani, namestio je na levu nogu, uputio loptu u šesnaesterac. Niko od odbrambenih fudbalera crno-belih nije to raščišćavao, a Rodrigo „namazano“ samo preskočio loptu i zbunio Darloua koji se našao na pogrešnoj nozi i Lids je poveo 1:0.

To je bio tek početak uzbuđenja. Domaćin je logično želeo da odgovori, a najveća opasnost po ekipu Marsela Bijelse bio je Alan Sen-Maksiman, koji je driblinzima i brzinom dovodio do ludila goste. Međutim, prvu veliku priliku propustio je Met Riči, kada je natrčao na jednu odbijenu loptu, posle pokušaja slaloma Sen-Maksimana, snažno šutirao i pogodio stativu.

Posle nekoliko neuspešnih napada Sen-Maksiman ipak je uspeo da zatrese mrežu u smiraj prvog poluvremena. U 44. minutu dobio je loptu iskosa sa leve strane, napravio pravi slalom, ušao u šesnaesterac i sa desne strane snažno i neobranjivo šutirao u donji ugao gola gostiju za 1:1. Ali ni to nije bilo sve u prvom delu. Posle jednog pokušaja solo akcije Sen-Maksiman je izgubio loptu i otvorila se kontra. Lopta je došla do Rafinje, koji je bio jedan na jedan sa Darlouom. Međutim, oklevao je, njegov šut je blokiran, ali je lopta došla do Firpa, koji je sa nekoliko metara šutirao preko praznog gola. Tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 1:1.

Tempo je u drugom poluvremenu malo opao, ali bilo je šansi. Više ih je imao Njukasl, a najbolji Sen-Maksiman, koji je u situaciji jedan na jedan pogodio golmana Lidsa Menijea. Na kraju ostalo je 1:1, tako da ni Svrake ni ekipa sa Eland Rouda i dalje nemaju pobedu.

Lids je u nešto boljoj poziciji na 16. mestu sa tri boda, dok Njukasl ima bod manje.