Nije moglo više: Partizan poražen i u Roterdamu i oprostio se od evropske scene

Fudbal 17. mar. 202222:59 > 23:145 komentara
Partizan Nemanja Stevanović FEJ-FKP-03-2022-4963-01
Izvor: FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ

Fudbaleri Partizana završili su takmičenje u UEFA Ligi konferencije nakon što su i u revanšu u Roterdamu poraženi od ekipe Fejenorda. Holandski tim je pred svojim navijačima pobedio sa 3:1. Ukupan rezultat 8:3 za Fejenord.

Kako su crno-beli ubedljivo poraženi i u prvoj utakmici u Beogradu sa 5:2, a trener Stanojević priznao da je klub iz Roterdama u ovom trenutku mnogo bolji, niko realno nije ni očekivao da će srpski predstavnik uspeti da načini neko čudo.

Bez obzira na još jedan poraz fudbaleri Partizana ostavili su mnogo bolji utisak nego u Beogradu gde su bili potpuno nadigrani. Ovog puta, uprkos vođstvu Fejenorda od 2:0, uspeli su da smenje vođstvo domaćina golom Rikarda, a onda preko istog igrača kao i kapitena Lazara Markovića propustili odlične prilike da stignu i do izjednačenja.

Ipak, Fejenord je trećim golom u 90. minutu preko Linsena potvrdio da je trenutno bolji tim.

U Partizanu nakon svega mogu da budu zadovoljni ovosezonskim nastupom na međunarodnoj sceni. Sad se okreću utakmicama u domaćem šampionatu gde trenutno zauzimaju drugo mesto iza Crvene zvezde.

U narednom kolu Superlige u ponedeljak ekipa Aleksandra Stanojevića gostuje ekipi Radnika u Surdulici.

FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ
Izvor : FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ

Sastavi timova

Stanojević se u revanšu opredelio za sledeći sastav:

Stevanović – Lutovac, Miletić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Marković, Jojić, Menig – Rikardo.

Njegov kolega Arne Slot odlučio se za ovih 11 igrača. Treba reći da Slot ne vodi ekipu s klupe, jer je zaražen koronom:

Marsiano - Gertrejda, Senesi, Hendriks - Tornstra, Aursnes, Kokču, Sinistera - Nelson, Desers, Til.

Glavni sudija je bio Englez Entoni Tejlor.

#social-embed_0

Izvor : SofaScore

90+4 kraj utakmice

90' - GOL! Fejenord je poveo sa 3:1, strelac je bio iskusni Linsen

89' - odlična odbrana Stevanovića, sprečio je siguran gol Fejenorda

83' - izašli su Marković i Jevtović, ušli su mladi Baždar i veteran Smiljanić, koji je nasledio kapitensku traku od Markovića

Urošević Partizan FEJ-FKP-03-2022-4990-01
Izvor : FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ (Urošević i akciji)

78' - izlaze Menig i Rikardo, ulaze Holender i Jović

71' - Jojića je zamenio mladi Terzić

69' - Sad je kapiten Lazar Marković bio u odličnoj prilici da izjednači rezultat, šutirao je glavom, ali to nije njegovo najjače oružje, lopta je otišla malo iznad prečke, ovo je definitivno period igre koji pripada Partizanu

66' - nova prilika za Rikarda, mogao je da izjednači rezultat, ali je šutirao pravo u golmana

Jojić Partizan Fejenord FEJ-FKP-03-2022-4974-01
Izvor : FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ (Miloš Jojić pred golmanom Fejenorda)

65' - novi opasan napad crno-belih, ali Jojić nije uspeo da pronađe Rikarda na suprotnoj strani

61' - GOOOOOOLLLL!!! 2:1 - Brzo je Partizan uzvratio, kapiten Marković je želeo da proigra Meniga, lopta se odbila i došla do Rikarda, koji je šutirao u padu i pogodio nebranjeni deo mreže

59' - GOL! 2:0 za Fejenord! Strelac je bivši igrač Arsenala engleski internacionalac Ris Nelson

56' - Partizan je uzvratio preko Rikarda, šutirao je na gol Fejenorda, ali je golman Marsijano bio na mestu

Rikardo Ricardo Fejenord FOTO FK PARTIZAN MIROSLAV TODOROVIC FEJ-FKP-03-2022-4955-01
Izvor : FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ (Rikardo)

53' - prvo uzbuđenje u nastavku, u opasnoj akciji je bio Sinistera, ali je Stevanović sačuvao svoj gol

46' - počelo je drugo poluvreme

45+1 - kraj prvog poluvremena

45' - GOL! 1:0 za Fejenord! Slobodan udarac izveo je kapiten Fejenorda Tornstra, lopta je zakačila Desersa, promenila smer i završila u mreži

43' - Žuti karton za Jevtovića

39' - novi korner za Partizan

33' - usporeni snimak pokazao je da je gol Desersa bio regularan, ali srećom po Partizan u Ligi konferencije nema VAR-a

33' - Nakon mirnog perioda, poništen gol Fejnorda zbog ofsajd pozicije, šutu Desersa prethodila je stativa Tila...

Zdjelar Partizan FEJ-FKP-03-2022-4961-01
Izvor : FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ (Zdjelar kontroliše situaciju na sredini terena)

16' - Kvinsi Menig je bio u prilici da ozbiljnije zapreti Holanđanima, ali nije bio odlučan...

11' - prvi korner za Partizan

10' - Fejenord ima više od igre, ali bez previše uzbuđenja u prvih deset minuta

00' - utakmica je počela

Lazar Marković Fejenord FOTO FK PARTIZAN MIROSLAV TODOROVIC FEJ-FKP-03-2022-4955-02
Izvor : FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ (Kapiteni Marković i Tornstra)