Nemački timovi u prednosti pred revanše polufinala Lige Evrope

Fudbal 28. apr 202223:19 0 komentara
Daiči Kamada
Image ID: 1011629607 via Guliver

U četvrtak su se igrali prvi mečevi polufinala Lige Evrope, a prednost pred revanš ostvarile su nemačke ekipe – Ajntraht je kao gost na stadionu „London“ savladao Vest Hem sa 2:1 (1:1), a RB Lajpcig je kod kuće sa 1:0 (0:0) savladao Rendžers iz Glazgova.

Revanši su na programu u petak petog maja, a veliko finale igraće se 18. maja od 21 čas na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“ u Sevilji.

*Od propalog transfera zbog mejla, do plesa na Kamp Nouu

Ajntraht je u engleskoj prestonici stigao do vođstva već u prvom minutu – mladi Ansgar Knauf je pogodio glavom već u prvom minutu posle centaršuta Rafaela Borea. Utisak je da je odbrana „Čekićara“ mogla bolje da pokrije protivnika u ovoj situaciji.

Međutim, tim Dejvida Mojesa stiže do izjednačenja samo 20 minuta kasnije – strelac je snažni napadač sa Jamajke Majkl Antonio, a bio je to njegov drugi gol u sezoni u LE. Asistirao mu je Kurt Zuma. Do kraja poluvremena je Ajntraht mogao ponovo da povede, ali je veliku priliku za drugi gol propustio Knauf.

Tim Olivera Glasnera stiže do novog vođstva i, ispostaviće se, prednosti pred revanš u Nemačkoj. U 54. minutu japanski vezista Daiči Kamada postiže svoj peti gol u sezoni u ovom takmičenju, a asistirao je Švajcarac Džibril Sou.

Mohamed Said Benrama pogađa stativu iz daljine u 69. minutu, a deset minuta kasnije okvir gola tresu i igrači gostiju – Kamadu su centimetri delili od postizanja drugog gola.

U samom finišu ogromnu priliku su propustili domaći – Džerod Bouen je izuzatno atraktivno pokušao makazicama, ali je lopta pogodila prečku.

Čitav meč u pobedničkom timu odigrao je srpski reprezentativac i Ajntrahtov junak prethodne runde LE, Filip Kostić.

Znatno manje uzbuđenja viđeno je u Lajpcigu – domaćinu je bio potreban samo jedan pogodak na „Red Bul areni“, a došao je tek u poznoj fazi utakmice.

Domaćin je bio bolji rival, ali je tek u finišu počeo ozbiljnije da preti – u 70. minutu Kristofer Enkunku je posle prodora lepo šutirao, ali je bio zamalo neprecizan. Benjamin Hajnriks je 13 minuta kasnije pao u šesnaestercu škotske ekipe. Međutim, penal nije dosuđen.

Ipak, u 85. minutu Lajpcig dolazi do izuzetno bitnog gola – odbitak je došao do Anhelinja, koji je jakim i preciznim udarcem zatresao mrežu iskusnog golmana Alana Mekgregora, verovatno najzaslužnijeg za činjenicu da se Rendžers uopšte i nalazi u ovoj fazi Lige Evrope.

Do kraja utakmice pretio je i Emil Forsbeg, ali ostalo je 1:0 za RB Lajpcig.