Najgori start Arsenala od 1954! Siti napunio mrežu Tobdžija!

Fudbal 28. avg 202115:53 0 komentara
Griiliš Rodri
Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su Arsenal sa 5:0 (3:0) u prvom subotnjem meču trećeg kola Premijer lige. Posle 67 godina, prvi put od 1954, Tobdžije su izgubile prve tri utakmice u ligi, dok Siti ima šest bodova.

U prvih pet minuta više se igralo na polovini Sitija, ali onda je usledio potop Arsenala. Čim su Građani prišli golu, zatresli su mrežu. Žezus se izborio na loptu na desnoj strani i sačuvao je, razmenio dupli pas sa Silvom i centrirao, a Ilkaj Gundoan je glavom savladao Lena.

Nije se dugo čekalo na to da domaći dupliraju prednost, samo do 12. minuta. Posle slobodnog udarca na četrdesetak metara, Građani su kombinovali i ubacili loptu u šesnaesterac; Soareš je nespretno reagovao, a lopta je prošla pored još dvojice igrača gostiju pravo na zicer Feranu Toresu, koji daje svoj prvi gol u sezoni.

Mančester Siti – Arsenal 5:0 (3:0)
Gundoan 7′, Tores 12′, 84′ Žezus 43′, Rodri 53′

Mančester siti (4-3-3): Ederson – Voker (Zinčenko 46′), Kanselo, Laport, Dijas – Silva (Sterling 57′), Gundoan, Rodri – Gabrijel Žezus (Marez 61′), Griliš, Tores
Arsenal (5-4-1): Leno – Soareš, Tirni, Čembers, Holding, Kolašinac – Edegor (Mejtland-Najls 71′), Smit Rou, Džaka, Saka (Elneni 46′) – Obamejang (Lakazet 59′).

Mogao je Arsenal da smanji zaostatak zbog previše opuštene reakcije golmana Edersona, koji je pri ispucavanju pogodio Smita Roua, ali lopta završava malo pored leve stative Sitijevog gola.

*Pep rekao Kristijanu: Ako dođeš, ništa ti ne garantujem!

Ako je i bilo dileme u vezi sa pobednikom, do kraja poluvremena nije ih bilo. Posle oštrog starta dvema nogama na Kanselu, Granit Džaka dobija direktan crveni karton u 36. minutu, da bi u 44. Gabrijel Žezus dao gol sa četiri metra posle prodora i dodavanje Griliša sa leve strane.

Pep Gvardiola

Nije Gvardiola popuštao Mikelu Arteti, bliskom prijatelju i bivšem saradniku, pa je već u 53. minutu bilo 4:0 posle preciznog udarca Rodrija sa približno 25 metara.

Tada je tempo malo opao, a do kraja meča golman Leno je imao nekoliko odličnih odbrana, prevashodno posle udaraca Sterlinga i Mareza. Ipak, uspeli su Građani da dođu do petarde u 84. minutu. Marez je centrirao sa desne strane, Leno je izleteo, ali nije imao šanse, pošto je Tores glavom dobro šutirao i postigao gol.

U prva dva kola, Siti je izgubio od Totenhema 1:0 i deklasirao Norič 5:0, dok su Tobdžije izgubile sa po 2:0 od Brentforda i Čelsija.

U četvrtoj rundi Građani 11. septembra gostuju Lesteru, dok Arsenal istog dana čeka Norič.