Naivan penal Dajera, jako loš Totenhem, pobeda Čelsija!

Fudbal 04. feb 202122:59 0 komentara
Timo Verner
Photo by Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Čelsija savladali su Totenhem u gostima sa 1:0 (1:0) i tako su naneli Pevcima treći uzastopni poraz u Premijer ligi. To je prvi put u karijeri Žozea Murinja da je izgubio dve uzastopne ligaške utakmice kod kuće.

S druge strane, Plavci pod vođstvom Tomasa Tuhela nisu primili gol na tri utakmice i uzeli su ukupno sedam bodova.

Ključni trenutak meča dogodio se u 24. minutu. Aspilikueta je poslao loptu ka Verneru, Dajer je izgubio duel sa nemačkim napadačem, a onda ga je sa zemlje sapleo. Neodgovorno jer to nije bila izgledna prilika. Žoržinjo je prišao lopti i poslao je poluvisoko i precizno u desni Ljorisov ugao.

Igralo se uglavnom na polovini Totenhema, naročito u prvom poluvremenu, ali iako se činilo da je Čelsi bliži drugom nego domaćin prvom golu, onih najvećih prilika nije bilo mnogo – Ljoris je u 75. minutu skinuo udarac Maunta.

U prvom poluvremenu Totenhem je samo jednom pripretio, glavom je Orije poslao loptu pored leve stative Mendijevog gola, a u poslednjih 15 minuta meča bili su najkonkretniji. Lamelin udarac s distance odbranio je Mendi, a u 87. minutu propuštena je najbolja prilika za izjednačenje – posle savršenog centaršuta Orijea sa desne strane, Vinisijus je dočekao loptu na drugoj stativi, ali je glavom šutirao pored gola.

Pevci su osmi na tabeli sa 33 boda iz 21 utakmice, dok su Plavci na šestoj poziciji sa 36 bodova, uz utakmicu više od Totenhema.

U sledećem kolu Čelsi 7. februara gostuje Šefild junajtedu, dok Totenhem istog dana čeka VBA.

Totenhem (4-2-3-1): Ljoris – Orije, Dejvis, Aldervireld, Dajer – Hojbjerg, Sisoko – Bergvajn (Lamela 69′), Son, Ndombele (Moura 69′) – Vinisijus.
Čelsi (3-4-2-1): Mendi – Aspilikueta, Ridiger, Silva (Kristensen 36′) – Džejms, Alonso, Žoržinjo, Kovačić (Kante 74′) – Maunt, Hadson-Odoi (Pulišić 65′) – Verner.