Na premijernom meču Evropskog šampionata za fudbalerke čak 68.871 gledalac

Fudbal 06. jul 202223:36 > 07. jul 2022 00:01
England's Beth Mead scores their first goal Women's Euro 2022 - Group A - England v Austria
Izvor: REUTERS/Carl Recine

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske startovala je pobedom nad selekcijom Austrije 1:0 u premijernom meču Evropskog šampionata, koji se održava upravo u Engleskoj.

Bio je to duel polufinalistkinja prethodnog Prvenstva Evrope igranog 2017. u Holandiji.

Meč je igran u predivnom ambijentu na čuvenom Old Trafordu pred rekordnim brojem gledalaca za Evropski šampionat za žene. Na stadionu Mančester Junajteda bilo je čak 68.871 gledalac.

Engleske dame slavile su minimalnu pobedu od 1:0 golom Bet Mid. Odluka o pobedniku pala je već u 16. minutu, fudbalerka Arsenala primila je loptu na grudi i spretno zatresla mrežu Austrijanki nakon asistencije Frančeske Kirbi, igračice aktuelnog prvaka Engleske Čelsija.

Čekala se VAR provera, a kad je pogodak potvrđen usledila je eksplozija oduševljenja među engleskim igračicama i na tribinama prepunog Teatra snova.

Rani gol pomogao je domaćim igračicama da mirno vode utakmicu i dominiraju, ali im je nedostalo malo više kreativnosti i odlučnosti da postignu još neki pogodak.

To je u drugom poluvremenu moglo skupo da ih košta, ali je golmanka Mančester Junajteda Meri Earp u nekoliko navrata dobro reagovala, pogotovo kad je zapretila Barbara Dunst.

U narednom kolu 11. jula Engleska dočekuje Norvešku, dok Austrija igra sa debitantom Severnom Irskom.

Titulu prvakinja Evrope brane Holanđanke.