Mundijalski snovi Crne Gore ugašeni u Norveškoj

Fudbal 11. okt 202122:42 > 22:49 0 komentara
FSCG

Fudbaleri Crne Gore ostali su bez šansi za plasman na Svetsko prvenstvo. Norveška je na svom terenu, posle velike borbe i bolje igre u provom poluvremenu slavila sa 2:0. Golove odluke, postigao je Mohamed Elionusi.

Selektor Crne Gore, Miodrag Radulović je pre meča sa Norveškom najavio da će se ključna bitka voditi na sredini terena. Naglasio je da će ekipa koja bude bolja u toj borbi biti bliža pobedi. U skladu sa rečenim, na teren je poslao ekipu u sledećem sastavu – Šarkić, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović, Šćekić, Kosović, Marušić, Janković, Hakšabanović, Jovetić.

Crna Gora je bila oslabljena neigranjem Savića, Simića i Vukčevića, a u sastavu Norveške nije bilo Holanda i Serlota. Norvežani su bili daleko agresivniji i agilniji od početka utakmice. Dva izuzetno neugodna pokušaja sa distance Matija Šarkić je uspeo da neutrališe, ali je u 29. minutu matiran.

Pedersen je uputio dubinsku loptu, najviši u skoku je bio Standberg, lopta je stigla do potpuno usamljenog i zaboravljenog Mohameda Elionusija, kome nije bio teško da sa dva, tri metra zatrese mrežu – 1:0.

Norveška je na poluvremenu imala gol prednosti, a Crna Gora je samo dva puta zapretila u režiji Stevana Jovetića koji je pokušao sa distance da iznenadi golmana Nilanda, ali…Ali, bilo je jasno da Crna Gora u nastavku mora da krene na sve ili ništa, jer je poraz značio kraj snova o borbi za mesto na Mundijalu.

FSCG

U 60. minutu Crna Gora je imala kolosalnu priliku da stigne do izjednačenja. Adam Marušić je pobegao odbrani Norvežana, izašao je sam ispred golmana, Nilanda, uspeo je da ga obiđe, ali mu je lopta pobegla u momentu kada je trebalo da je prosledi u mrežu.

Izabranici Miodraga Radulovića napravili su pravu opsadu gola Norveške u posledjih desetak minuta, uložili su i poslednji atom snage kako bi stigli do pozitivnog rezultata, ali je dafanzivna postavka domaćina, odolela svim naletima, a zatim je usledila kontra, još jedan gol u režiji Mohameda Elionusija za konačnih 2:0.

U ostalim mečevima grupe, Holandija je pobedila Gibraltar sa 6:0, dok je Letonija na svom terenu, poražena od Turske sa 2:1. Gol odluke, postigao je Burak Jilmaz u devetom minutu zaostavnog vremena.

U narednom kolu, koje je na programu 13. novembra, snage će odmeriti Crna Gora i Holandija, Turska i Gibraltar, odnosno Norveška i Letonija.

Tabela: Holandija 19, Norveška 17, Turska 15, Crna Gora 11, Letonija pet,  Gibraltar je bez bodova.