Moćni Lajpcig: Švabe i Bundesliga upoznali Mađara Soboslaja

Fudbal 20. avg 202122:53 > 22:54 0 komentara
Soboslaj Leipzig's Dominik Szoboszlai Lajpcig Bundesliga
AP Photo/Michael Sohn

Fudbaleri Lajpciga pobedili su kao domaćini tim Štutgarta sa 4:0 u prvoj utakmici drugog kola Bundeslige.

Domaći tim je zasluženo došao do prve bundesligaške pobede u sezoni. Čak 16 udaraca na gol imali su igrači Lajpciga u prvom poluvremenu.

Ipak, jedini gol u prvih 45 minuta postigli su u 38. minutu. Strelac je bio mađarski internacionalac Dominik Soboslaj, bivši igrač Salcburga, kome je to bio prvi start u Bundesligi. Bio je to snažan i izuzetno precizan udarac sa 15-tak metara i golman Florijan Miler nije mogao ništa da učini.

Drugi gol „pao“ je samo 15-tak sekundi pošto je počelo drugo poluvreme. Bila je to izvanredna napadačka akcija, koju je započeo i završio Emil Forsebeg. Novajlija iz Ajntrahta Portugalac Andre Silva šmekerski ga je proigrao petom i Šveđanin je rutinski ubacio loptu u gol.

Nije se dugo čekalo na treći pogodak. Ponovo je strelac bio Soboslaj i to posle prekida. Nije sigurno da je želeo direktno da šutira na gol Švaba, ali lopta nikog nije zakačila na putu do mreže i Miler je morao treći put da vadi loptu iz mreže.

Četvrti gol postignut je iz jedanesterca u 65. minutu. Prethodno je lopta pogodila u ruku Marka Kempfa. Siguran realizator bio je Andre Silva.

Štutgart je u Lajpcig stigao kao prvoplasirani tim Bundeslige pošto je u prvom kolu bio ubedljiv protiv novajlije u ligi Grojter Firta koga je pobedio sa 5:1. Međutim, sad su Švabe doživele gotovo identičan poraz u Lajpcigu.

Oba tima sad imaju po tri boda, s tim što Lajpcig ima bolju gol razliku.

U narednom kolu Štutgart dočekuje ekipu Frajburga, dok Lajpcig gostuje Volfsburgu.