Mladi Norvežanin nastavlja da dominira: Holand vodio Borusiju do četvrte pobede

Fudbal 19. sep 202119:48 0 komentara
Erling Holand
Guliver Image / Bernd Thissen/picture-alliance/dpa/AP Images

Fudbaleri dortmundske Borusije slavili su rezultatom 4:2 (2:0) u nedelju protiv Uniona iz Berlina u meču petog kola nemačke Bundeslige. Impresivnu golgetersku seriju nastavio je norveški napadač Erling Holand, koji je sa dva gola rešio pitanje pobednika na stadionu „Signal Iduna Park“.

Govorio je Holand da bi želeo da ima više pogodaka nego odigranih utakmica u dresu Dortmunda, a sada je svoju želju i otvario. Od dolaska iz Red Bul Salcburga u BVB Holand je na 67 zvaničnih utakmica ukupno postigao 68 golova. U Bundesligi je na pet mečeva postigao sedam golova ove sezone, a ukupno 10 golova na osam duela u svim takmičenjima.

Posle ove pobede Borusija je druga na tabeli sa 12 bodova, jedni manje od lidera Bajerna. Ipak, ukoliko kasnije u nedelju Volfzburg kod kuće bude slavio protiv Ajntrahta „Vukovi“ će zadržati maksimalni učinak na startu sezone i izbiti na čelo tabele.

Poveli su domaći preko portugalskog defanzivca Rafaela Gerera, koji je naleteo na odbijenu loptu i doneo prednost domaćima. U 24. minutu Holand dolazi do prvog gola – odličan centaršuta Tomasa Menijera nije ostavio težak posao Norvežaninu, pa BVB vodi 2:0.

U 52. minutu već je bilo 3:0, a krivac za ovaj gol je Marvin Fridrih, koji je postigao autogol. Ipak, uspevaju gosti iz prestonice da se vrate u igru – Kruze iz penala pogađa u 57, a rezervista Foglzamer u 81, samo četiri minuta pošto je ušao u igru.

Međutim, do kraja Erling Holand reaguje zapanjujuće vešto – lobom iz punog trka posle duge lopte Matsa Humelsa savladava golmana protivnika za konačnih 4:2.

U narednom kolu sledeće subote u Menhengladbahu moći ćemo da gledamo sudar dve Borusije, u kojem će ona dortmundska ipak biti favorit. Union Berlin, koji ima šest bodova, dočekaće Arminiju iz Bilefelda. Mečeve Bundeslige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.