Mitrovićev gol, asistencija i promašen penal u derbiju

Fudbal 28. avg. 202118:071 komentar
Aleksandar Mitrović, Fulam
Izvor: Jacques Feeney/Getty Images

Fudbaleri Fulama pobedili su Stouk 3:0 u derbiju petog kola Čempionšipa i sa 13 bodova usamljeni su na vrhu tabele.

Utakmicu u Londonu obeležio je Aleksandar Mitrović, koji je još jednu odličnu partiju krunisao četvrtim golom u sezoni u pet mečeva i asistencijom.

Domaći su poveli u 5. minutu pogotkom Harija Vilsona na dodavanje srpskog reprezentativca, a Bobi Rid je u 53. minutu duplirao prednost svog tima.

Raspoloženi Mitrović je u 72. minutu postavio konačan rezultat i tako još jednom potvrdio da je u odličnoj formi pred kvalifikacione mečeve srpskog tima za plasman na Svetsko prvenstvo.

Snažni napadač je u nadoknadi imao priliku da se još jednom upiše u strelce, ali nije realizovao jedanaesterac.

Šefild Junajted menadžera Slaviše Jokanovića osvojio je drugi bod u sezoni pošto je na gostovanju Lutonu odigrao bez golova.

Reding Veljka Paunovića ubedljivo je poražen na gostovanju Hadersfildu 4:0. Ekipa srpskog trenera ima samo pobedu uz četiri remija u prvih pet kola, dok je Hadersfild na deobi treće pozicije sa deset bodova.