Mitrović ponovo strelac, Fulam lider Čempionšipa

Fudbal 20. nov 202118:32 0 komentara
Aleksandar Mitrović
Photo by Jacques Feeney/Getty Images

Fudbaleri Fulama pobedili su ekipu Barnslija 4:1 u 18. kolu Čempionšipa, a ponovo se u strelce upisao nezaustavljivi Aleksandar Mitrović.

Ekipa iz Londona ostvarila je sedmi uzastopni trijumf i sa 41 bodom izbila je vrh tabele sa bodom više od Bornuta koji u nedelju gostuje Derbiju. Barnsli je pretposlednji sa 11 bodova.

Fulam je poveo u 24. minutu pogotkom Mitrovića glavom na asistenciju Kenija Tetea. Strelac pobedonosnog gola u pobedi Srbije u Portugalu vodeći je strelac Čempionšipa sa neverovatnim učinkom – 21 pogodak u 18 mečeva!

Snažni napadač se upisao u strelce u svakom od poslednjih sedam mečeva u ligi i tako je postao prvi fudbaler kome je to uspelo još od Džordana Roudsa. Nekadašnji igrač Blekburna pogađao je mreže rivala u sedam duela u nizu od decembra 2012. do februara 2013.

Strelci za Fulam bili su još Karvaljo u 35, Kebano u 72. i Vilson u 81. minutu, dok je počasni gol za goste zabelećio Adebojejo u 78. minutu.

Reding srpskog trenera Veljka Paunovića na svom terenu odigrao je nerešeno sa Nitingem Forestom 1:1.

Gosti su vodili od četvrtog minuta golom Zinckernagela, a Dan je sat kasnije postavio konačan rezultat.

Reding je zabeležio tek drugi remi u sezoni i sa 17 bodova je 20. na tabeli, dok Notingem ima 23 boda.