Minimalac Zvezde pred veliku bitku sa Kairatom

Fudbal 24. jul. 202123:044 komentara
Mirko Ivanić
Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde u subotu su igrali meč drugog kola Superlige Srbije i rezultatom 1:0 (1:0) su na stadonu „Rajko Mitić“ bili bolji od Mladosti iz Lučana.

Crveno-beli su na taj način postigli prvi gol do početka sezone u domaćem prvenstvu jer su u prvom kolu remizirali protiv Vojvodine bez golova.

Povezano:

Meč protiv Mladosti bio je ujedno i priprema za ekipu Dejana Stankovića pred veoma bitan meč koji je na programu u sredu – crveno-beli u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju protiv Kairata iz Kazahstana. U prvom meču bilo je 2:1 za ekipu iz Almatija, a revanš se igra u Beogradu. Pravilo gola u gostima ne važi.

Ekipa Dejana Stankovića, koja je bila u donekle „pomešanom“ sastavu, bila je opasniji rival u prvom poluvremenu, a šanse za gol propustili su Filipo Falko, Luis Dioni i Gelor Kanga.

Jedini pogodak na meču, prvi za Zvezdu na domaćem stadionu u sezoni 2021/2022, postigao je Mirko Ivanić. Vezista iz Bačkog Jarka je sa dvadesetak metara pogodio posle dodavanja Kataija u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

U 60. minutu Falko je postigao drugi gol za crveno-bele, ali je posle konsultacije sa VAR sobom on poništen.

Do kraja meča je Stanković u igru ubacio Degeneka, Krstovića, Babića, Krstičića i Bena, ali promene rezultata nije bilo.

Zvezdu u sredu očekuje duel kvalifikacija za LŠ sa Kairatom, a naredni meč u prvenstvu srpski prvak će igrati iduće subote u Subotici protiv Spartaka. Mladost, koja je u prvom kolu izgubila od kragujevačkog Radničkog, sledeći meč igra naredne subote kod kuće protiv Vojvodine.

Treba naglastiti i da je Kairat u subotu imao svoj duel u okviru trećeg kola D grupe Kupa Kazahstana. Kairat je na domaćem terenu u drugoj postavi izgubio od Turana 1:0.