Minimalac Fiorentine, Atalanti poništen gol za izjednačenje

Fudbal 20. feb 202214:56 0 komentara
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine sa 1:0 savladali su Atalantu u 26. kolu Serije A na svom terenu u Firenci.

Nekoliko izglednih šansi imala su oba tima u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo. Već u 47. minutu je ponovo zapretila Viola, ali je Gaetano Kastrovili poslao loptu nešto iznad prečke.

Do prednosti su domaći došli u 56. minutu. Pogodak je postigao Krištof Pjontek, posle asistencije Nikolasa Gonaslesa.

Vrlo brzo radovali su se i gosti, pošto je već u 61. minutu Ruslan Malonovski primio dobar pas i poslao loptu u mrežu.

Ipak, glavnom sudiji Danijeleu Doveriju signaliziran je ofsajd i on je odlučio da situaciju proveri uz pomoć VAR, posle čega je poništen pogodak. Burno je reagovao trener Đan Pjero Gasperini, koji je smatrao da nije bilo osnova za takvu odluku, pa je dobio crveni karton.

Postavilo se pitanje da li je gol trebalo da bude poništen i da li je Hans Hatebor uticao na igru.

Rezultat se do kraja meča nije menjao.

Nikola Milenković je za Fiorentinu igrao do 67. minuta, kada ga je zamenio Martines. Aleksa Terzić je na teren izašao u 75. minutu, kada je zamenio Biragija. Na drugoj strani, Mario Pašalić je igrao od 58. minuta.

Viola je ostvarila drugu pobedu zaredom, te je sa 42 boda trenutno sedma na tabeli. Atalanta već peto kolo ne zna za pobedu, sa 44 boda je na petom mestu.