Miha će po lošem pamtiti Džeka: Šestica u mreži Bolonje

Fudbal 18. sep 202120:04 2 komentara
Jonathan Moscrop Sportimage

Fudbaleri Intera sa ubedljivih 6:1 pobedili u Bolonju na svom terenu u četvrtom kolu Serije A, uz dva gola bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeka.

Trener Bolonje Siniša Mihajlović imao je neugodan povratak na stadion Đuzepe Meaca, gde je sa velikim uspehom nosio dres Neroazura.

Domaćin je bio nemilosrdan prema njegovom timu, pre svih Džeko, pa je na ulasku u poslednjih 20 minuta rezultat iznosio 6:0. U finišu je Inter spustio gas, što je Bolonja iskoristila da ublaži prvi poraz u sezoni.

Lautaro Martines je „načeo“ goste u šestom minutu, da bi Milan Škrinijar u 30. i Nikolo Barela u 34. povisili na 3:0 i praktično već tada otklonili dileme oko pobednika.

Uprkos tome, sastav Simonea Inzagija još tri puta je zatresao mrežu Bolonjeza. Matijas Vesino je bio precizan u 54, a zatim je na scenu stupio pomenuti Džeko i pogocima u 63. i 68. minutu servirao pravi debakl Mihinoj ekipi.

Čast je, koliko-toliko, spasao Artur Teate u 86. minutu.

Inter sa 10 bodova zauzima prvo mesto. Bolonja je sedma sa sedam.