Marokanci šokirali Belgiju

Fudbal 27. nov 202216:04 2 komentara
Tibo Kurtoa
REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

Fudbaleri Maroka režirali su još jedno ogromno iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Kataru – severnoafrička selekcija u nedelju je savladala favorizovanu Belgiju rezultatom 2:0 (0:0) na stadionu „Al Tumama“ u Dohi.

Dešavanja iz Katara pratite u BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Belgija je delovala potpuno indisponirano u duelu sa Marokom i dodatno je učvrstila bled utisak koji je ostavila na utakmici sa Kanadom u prvom kolu, kada je slavila sa 1:0. Ekipa Roberta Martineza imala je loptu tokom većeg dela utakmice, ali nije uspevala da ozbiljnije pripreti golu koji je odlično čuvao Munir Mohamedi.

*Jednom prišli golu i dali ga – Kostarika šokirala Japan!

Mogla je ekipa Maroka da dođe do vođstva već u prvom poluvremenu. Vezisa Čelsija Hakim Ziješ postigao je gol direktno iz slobodnog udarca iz teške pozicije nakon ne baš spretne reakcije Tiba Kurtoe. Međutim, VAR je poništio gol zbog veoma malog ofsajda jer su igrači Maroka omeli golmana Reala da interveniše, uprkos činjenici da nisu imali kontakt sa loptom.

Drugo poluvreme bilo je otvorenije, a u nekoliko navrata šutevima su pretili i jedni i drugi. Ipak, Maroko dolazi do vođstva u 73. minutu iz situacije slične onoj iz prvog poluvremena, kada je Maroko dao gol koji je potom poništen.

Abdelhamid Sabiri, fudbaler Sampdorije, izveo je „skraćeni korner“, ali je lopta išla direktno u gol i Kurtoa nije spretno reagovao, pa je afrička selekcija stigla do vođstva.

U finišu je Martinez krenuo u napad, ubacio je i Romelua Lukakua, ali to nije bilo dovoljno za borbeni i motivisani tim seletora Regraguija.

U 90+2. minutu posle lepe akcije i asistencije Ziješa Zakarija Abuhlal postiže gol iz blizine za konačnih 2:0 i veliko slavlje Marokanaca.

Utakmice trećeg kola F grupe, koje će odlučiti ko će izboriti plasman među najboljih 16 timova na Mundijalu, igraće se u četvrtak. Od 16 časova na programu će biti dueli Kanada – Maroko i Belgija – Hrvatska.

Posle ove pobede Marokanci, koji su u prvom kolu remizirali bez golova sa Hrvatskom, nalaze se na čelu F grupe sa četiri boda, dok je Belgija na tri boda osvojena u neubedljivom minimalnom trijumfu nad Kanadom.