Mane za pobedu Liverpula, pritisak na Sitiju

Fudbal 05. mar 202220:42
Sadio Mane
Izvor: Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Fudbaleri Liverpula savladali su Vest Hem sa 1:0 (1:0) u poslednjem subotnjem meču 27. kola Premijer lige i sada imaju 61 bod, tri manje od Mančester sitija.

Crveni i Građani sada imaju isto utakmice, a Siti u nedelju od 17.30 dočekuje Mančester junajted. Vest Hem je peti na tabeli sa 45 bodova.

Jedini gol na utakmici postigao je Sadio Mane u 27. minutu.

U sledećem kolu, Liverpul gostuje Brajtonu sledeće subote, dok Vest Hem dan kasnije čeka Aston Vilu. Tokom nedelje, Crveni igraju s Interom u osmini finala Lige šampiona, a Čekićari sa Seviljom u gostima u osmini finala Lige Evrope.

Manuel Lansini
Izvor : AP Photo/Jon Super

Prvo poluvreme bilo je izuzetno sadržajno, počev od drugog minuta u kojem je Fabijanski skinuo zicer Salahu.

Dvaput je potom Antonio šutirao Alisona sa distance, ali je brazilski golman oba puta bio koncentrisan.

Usledio je ponovo period bolje igre Liverpula i vođstvo u 27. minutu – Aleksander-Arnold je šutirao ka golu sa ivice kaznenog prostora, ali to je ispala asistencija, pošto se Sadio Mane našao na pravom mestu i prosledio loptu u mrežu, za svoj 12. premijerligaški gol u sezoni. To je bila i 16. asistencija Aleksander-Arnolda u svim takmičenjima.

U završnici poluvremena, u razmaku od minut, videli smo loptu skoro na gol-liniji na obe strane terena. Posle duže akcije Liverpula u 38. minutu, Luis Dijazov pokušaj zaustavio je Kresvel na liniji.

Na drugoj strani je Pablo Fornals imao situaciju jedan na jedan, prebacio je Alisona, ali je Aleksander-Arnold izbio loptu. U nastavku akcije je Vlašićev šut izblokiran.

Veliki peh za Čekićare dogodio se u 53. minutu, kada je Džerod Bouen morao da napusti meč zbog povede. Igrao je na 79 uzastopnih mečeva za Vest Hem, što je klupski rekord koji će sada verovatno biti prekinut.

Tempo utakmice nije padao, Dijazov odličan udarac završio je pored leve stative, a u 71. minutu gosti propuštaju veliku šansu. Souček je sa desne strane sjajno centrirao za Lansinija, on maestralnom fintom izbacuje Aleksander-Arnolda, ali sa pet metara šutira preko gola.

Do kraja je dobru priliku imao i Antonio, ali je izblokiran. Pretio je i Liverpul iz kontri, a na kraju je ostalo 1:0, teška i vredna pobeda za Klopov tim i njegove šampionske ambicije.