Mainc odložio Bajernovo slavlje, Borusija u naletu na LŠ

Fudbal 24. apr 202117:47 2 komentara
Bajern Minhen
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Bio je ovo dan kada su mnogi očekivali da Bajern pobedom overi devetu uzastopnu titulu šampiona Bundeslige. Ali Mainc tako nije razmišljao i pobedom 2:0 to pitanje odložio bar na 24 časa.

Za Mainc je ova utakmica značila mnogo u borbi za opstanak. Stoga nije čudo što su otvorenog garda krenuli na daleko većeg favorita i već u trećem minutu poveli preko Burarta. Potom su pametno prepustili inicijativu gostima, ali ga ugrožavali opasnim kontrama. I na kraju su oni pre stigli do drugog gola, nego Bajern do izjednačenja, pošto je u 37. minutu preko Kvejsona zatresao mrežu Nojera.

Gol je postignut u pravo vreme, jer Bavarci nisu imali dovoljno vremena bar do poluvremena da prepolove zaostatak. Očekivano, Bajern je u drugom poluvremenu krenuo jako, ofanzivno. Imali su osam šuteva na gol, od čega tri u okvir, imali 67% ali se domaćin predvođen golmanom Centnerom odlično branio. Na kraju je ipak kapitulirao u petom minutu nadoknade a strelac je bio povratnik Robert Levandovski. Međutim, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz i odloži promocija novog-starog šampiona.

Bajern je lider sa 71 bodom, ima i dalje 10 više od RB Lajpciga ali uz meč više, Bajern će biti šampion ukoliko u nedelju direktan konkurent izgubi od Štutgarta, u suprotnom moraće u Minhenu u narednom kolu protiv Borusije iz Menhengladbaha da pobede. Mainc je 12. sa 34 boda, četiri više od Kelna koji je na mestu koje vodi u baraž za opstanak, a čak osam u odnosu na Hertu, tako da je praktično izbegao direknto ispadanje.

Veoma važan trijumf zabeležila je Borusija iz Dortmunda. Milioneri su u gostima savladali direktnog konkurenta za mesta koja vode u Ligu šampiona Volfsburg 2:0. Strelac oba gola bio he Holand i sada je Borusija na petom mestu na samo dva boda od trećeplasiranog Volfsburga, a između je Ajntraht sa bodom više od Borusije, ali i utakmicom manje.

Ostali rezultati: Frajburg – Hofenhajm 1:1, Union Berlin – Verder 3:1