Magiko Katai srušio Kairat: Zvezda ide na Šerif

Fudbal 28. jul. 202122:32 > 22:5414 komentara
Izvor: Reuters, Marko Djurica

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kairata rezultatom 5:0 i na taj način obezbedili plasman u treće kolo, ali i sigurnu jesen u Evropi.

Dugo Zvezda nije ovako dobro izgledala od prvog sudijskog zvižduka. Svakako ovo je najbolje izdanje izabranika Dejana Stankovića ove sezone i najava mnogo boljih partija, prvenstveno u nastavku kvalifikacija, u kojima treba da se izbori grupna faza Lige šampiona, ili makar Lige Evrope. Ovom pobedom Zvezda je makar obezbedila takmičenje u novoosnovanoj Ligi konferencije.

Prvih 45 minuta bila je prava rapsodija crveno-belih. Posebno njenog Magika Aleksandra Kataija. Prvo je u 10. minutu potpuno iznenadio golmana Kairata bombom sa 25 metara, pri čemu je pogodio malu mrežicu levog ugla. Ono što navijače Crvene zvezde može višestruko da raduje je odlična igra napadača Loia Dionija. Francuz se odlično kretao, gradio, a da ima golgeterski njuh i prefinjenu tehniku pokazao je u 21. minutu kada je milimetarski preciznim udarcem iz daljine pogodio levi donji ugao gola Kairata. Propustila je Zvezda još dve lepe prilike da obezbedi nešto lakšu prednost preko Falka i Ivanića, ali se za lakše disanje ipak pobrinuo Katai majstorijom iz slobodnog udarca u 42. minutu, kada je pogodio isto mesto kao i kod prvog gola.

Već je tada bilo jasno da Zvezda sigurno ide ka trećem kolu, a onda je u drugom delu usledio šou za najmlađe navijače koji su u velikom broju, njih oko 20.000, ispunili stadion Rajko Mitić. Prvo je Ivanić povisio na 4:0, a zatim i Filipe Falko posle dve propuštene šanse pokazao koliko zna i sjajno zatresao mrežu.

Zvezda je odličnom igrom najavila da će biti veliki favorit protiv narednog rivala Šerifa. Prvi meč na programu je 3/4. avgusta u Beogradu, a revanš 10/11. avgusta u Moldaviji.