Lukaku i Džejms za pobedu Čelsija nad Arsenalom

Fudbal 22. avg 202119:21 0 komentara
Romelu Lukaku
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Čelsija zabeležili su pobedu u derbiju drugog kola Premijer lige i to protiv gradskog rivala Arsenala na njegovom terenu 2:0.

Tuhelov Čelsi već posle dva kola istakao je jasnu nameru da evropskoj tituli pridruži i domaću. Plavci su bili apsolutno dominantni, posebno u prvom poluvremenu kada je praktično i rešen meč. Tobdžije nisu imale rešenja za povratnika Romelua Lukakua, ali ni igrača utakmice Risa Džejmsa.

Upravo su njih dvojica učestvovali u akciji kod vođstva u 16. minutu. Džejms je pobegao Saki i uputio sjajnu oštru loptu u peterac, gde je Lukaku bio sam kao duh i postigao prvenac u drugom mandatu u dresu Plavaca. U 35. minutu gotovo istovetna akcija. Ponovo su sjajno kombinovali gosti, Maunt sjajno uposlio Džejmsa, koji je ponovo po desnoj strani pobegao Saki, ali ovog puta se odlučio sam da završava akciju i postigao gol za 2:0.

Već tada je bilo jasno da će bodovi otići na Stamford Bridž iako je Arsenal bio bolji i nešto konkretniji u nastavku. Najbolju priliku Tobdžije su imale u 60. minutu kada je Holding šutirao glavom tik pored leve stative gola Čelsija. Imao je i Čelsi u drugom poluvremenu sjajnu priliku, ali je šut Lukakua glavom u 77. minutu sjajno odbranio Leno, a lopta se posle odbrane odbila o prečku i nije bilo gola.

Čelsi je ovom pobedom ostao na deobi prvog mesta sa Liverpulom, Brajtonom i Totenhemom sa po šest bodova. Upravo se u narednom kolu u subotu u derbiju sastaju Liverpul i Čelsi. Arsenal je prvi put od osnivanja Premijer lige zabeležio poraze u prva dva meča i sledi mu okršaj protiv Mančester Sitija u narednom kolu, takođe u subotu.