Ludilo u grupi C, prošli Monako Olimpijakos, Rendžers…

Fudbal 25. nov. 202123:03
Izvor: Neil Hall, Reuters

Fudbaleri Lestera pobedili su Legiju kod kuće sa 3:1 u petom kolu Lige Evrope. Lisice poslednju rundu i odlučujući duel sa Napolijem u Italiji čekaju na prvom mestu grupe C sa osam bodova, jednim više od Napolitanaca i Spartaka, a dva u odnosu na Legiju, koja će kod kuće tražiti prolaz u direktnom duelu sa Moskovljanima.

Za razliku od izgubljenog duela u Varšavi (0:1), ekipa Brendana Rodžersa pred svojim navijačima nije imala problema sa Legijom, a sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu.

Povela je golom Patsona Dake u 11. minutu, zatim je Džejms Medison povisio deset minuta kasnije, da bi srpski bek Filip Mladenović u 26. vratio nadu Poljacima.

Ona je raspršena već u 33. minutu kad je Vilfred Endidi doneo Lesteru 3:1 i otklonio sve dileme.

Prolaz u nokaut fazu iz grupe A ostvarili su Lion i Rendžers, koje u poslednjem kolu čeka međusobni meč.

Lavovi su pobedili Brendbi u Danskoj sa 3:1 i još jednom potvrdili lidersko mesto sa maksimalnih 15 bodova.

Ure je doveo Dance do prednosti u 51. minutu, ali su Francuzi u nastavku kreirali preokret. Čerki u 57. i 66. i Slimani u 76. doneli su slavlje timu Petera Bosa.

Rendžers je sa 2:0 savladao Spartu kod kuće u odlučujućem duelu i poslednje kolo čeka sa sedam poena, tri više od Čeha, uz bolji međusobni skor.

Trijumf Škotima doneo je sjajni napadač Alfredo Morelos golovima u 15. i 49. minutu.

Sparta na trećem mestu grupe ima četiri boda, Brendbi je poslednji sa dva. Ta dva tima će se u direktnom okršaju boriti za treće mesto i odlazak u Ligu konferencije.

U grupi B je samo Monako obezbedio drugi krug, dok će se Real Sosijedad i PSV međusobno nadmetati na zatvaranju grupne faze.

Kneževi su kod kuće dobili Sosijedad 2:1. Foland u 28 i Fofana u 38. bili su strelci za sastav Nike Kovača. Aleksander Isak je u 35. pogodio za Baskijce.

PSV nije imao problema protiv Šturma – 2:0. Karlos Vinisijus u 45. i Bruma u 56. tresli su mrežu Austrijanaca.

Monako na prvom mestu ima 11 bodova, PSV je na osam, Sosijedad na šest, a prežaljeni Šturm na jednom.

U grupi D prolaz su obezbedili Ajntraht Frankfurt i Olimpijakos.

Nemci su kod kuće remizirali sa Antverpenom 2:2. Kamada je doveo Orlove u vođstvo u 13. minutu, da bi Belgijanci preko Naingolana u 33. i Samate u 88. kreirali preokret. Poen domaćinu doneo je Pasijensija u 90+4. minutu.

Olimpijakos je kod kuće savladao Fenerbahče 1:0, golom Soareša u 90. minutu.

Ajntraht je lider sa 11 bodova. Oli ima devet, Fener pet, a Antverpen dva. U poslednjem kolu sastaju se Fenerbahče – Ajntraht i Antverpen – Olimpijakos.