Ludi Mitrov gol i pobeda Paunovog Redinga

Fudbal 14. avg 202118:07 0 komentara
Aleksandar Mitrović
REUTERS/Action Images/Craig Brough

Deset duela odigrano je u Čempionšipu u okviru drugog kola u terminu od 16 časova.

Ovaj deo dana obeležio je svakako gol srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića u pobedi Fulama na gostovanju Hadersfildu. Fulam je slavio sa velikih 5:1.

U želji da spreči korner, golman domaćih je primio loptu na grudi (mada se činilo da je ona svakako u autu) i praktično je poslao pravo Mitroviću koji je već bio u padu, ali je uspeo telom da pošalje loptu u mrežu. Igrao se deveti minut.

U 37. je Fulam imao dva gola prednosti. Strelac je ovoga puta bio Onomah.

Usledila je burna završnica prvog dela meča. Pogotkom Pirsona Hadersfild je smanjio u 42. minutu na 2:1, ali svega pola minuta kasnije Fulam je ponovo bio na dva razlike. Karvaljo je postigao gol.

Fulam je u 72. minutu ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Vilson, ali i oslabljen je uspeo da da još jedan gol i to svega šest minuta kasnije.

Strelac je bio Kaveleiro koji je u igru ušao samo minut ranije. Bobi Rid je upisao treću asistenciju.

Ni tu nije bio kraj. Igrao se šesti minut nadoknade kada je Fulam došao do još jednog gola sa igračem manje. I ovoga puta strelac je bio razigrani Kaveleiro.

Fulam je, nakon remija sa Midlzbroom upisao prvu pobedu u sezoni. Hadersfild ostaje na jednom bodu osvojenom u prvom kolu.

Reding Veljka Paunovića došao je na svom terenu do prve pobede u sezoni savladavši Preston 2:1.

Rešio je Reding prvo poluvreme u svoju korist zahvaljujući golu Aziza u 28. minutu, a odgovor Prestona stigao je u 61. minutu u vidu gola Džonsona.

Samo osam minuta kasnije Svift postiže lep gol za novo vođstvo i pobedu Redinga koji tako dolazi do prvih bodova u sezoni.