LŠ: Sevilja bolja od Vukova, Doge pretekle Salcburg na čelu Grupe G

Fudbal 23. nov 202123:33 0 komentara
Champions League group G soccer match between Sevilla and Wolfsburg at the Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Spain, Tuesday, Nov. 23, 2021. (AP Photo/Miguel Morenatti)
AP Photo/Miguel Morenatti

Fudbaleri Sevilje pobedili su ekipu Volfsburga sa 2:0, dok je Lil savladao Salcburg 1:0 u utakmicama petog kola Grupe G Lige šampiona.

Sevilja je na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“ ugostila bundesligaša Volfsburg i konačno dočekala prvu pobedu ove sezone u Ligi šampiona.

Vodeći gol postigao je Đoan Đordan još u 14. minutu nakon asistencije Ivana Rakitića. Konačan rezultat u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena postavio je Rafa Mir.

Ekipa iz Andaluzije je ovim trijumfom preskočila na tabeli Vukove iz Volfsburga i uključila se u trku za jedno od prva dva mesta koje vode u nokaut fazu. Sevilja je sad treća sa šest bodova, a Vukovi četvrti sa bodom manje.

Na prvo mesto došao je Lil nakon što je identičnim rezultatom pobedio kao domaćin tim Salcburga. Austrijanci su uoči petog kola bili neočekivani lideri grupe i jedno od najprijatnijih iznenađenja u Ligi šampiona ove sezone.

Pobedu popularnim Dogama doneo je prvi strelac tima sjajni 21-godišnji Kanađanin Džonatan Dejvid u 31. minutu.

Odluka o tome ko će u narednu fazu takmičenja dobiće se tek nakon poslednjeg kola u kome se sastaju Salcburg – Sevilja i Volfsburg – Lil. Ti mečevi igraće se 8. decembra.

Rezultati 5. kola: Sevilja – Volfsburg 2:0, Lil – Salcburg 1:0.

Tabela: Lil 8, Salcburg 7, Sevilja 6, Volfsburg 5 bodova.

Džonatan Dejvid i Burak Jilmaz Liga šampiona Lille's Jonathan David celebrates scoring their first goal with Burak Yilmaz
REUTERS/Pascal Rossignol (Džonatan Dejvid i Burak Jilmaz)