LŠ: Interu derbi protiv Barselone, Briž najveći hit, slavio i Porto

Fudbal 04. okt 202223:21 0 komentara
Hakan Calhanoglu of FC Internazionale celebrates after scoring their team's first goal during the UEFA Champions League group C match between FC Internazionale and FC Barcelona at San Siro Stadium on October 04, 2022 in Milan, Italy. FC Internazionale v FC Barcelona: Group C - UEFA Champions League
(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Fudbaleri Intera pobedili su Barselonu sa 1:0 u jednom od derbija trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

Gol odluke postigao je Čalhanoglu, ali bilo je mnogo spornih situacija o kojima će se pričati narednih dana.

Barselona je u prvom poluvremenu imala više loptu u nogama, ali nije stvorila konkurentnu priliku za gol. S druge strane, domaći tim je napadao, ali nikako nije uspevao da se izbori protiv VAR-a.

Prvi sporni trenutak zabeležen je u 23. minutu kada su proveravane dve situacije i presuđeno da je napadač Intera Korea bio u ofsajd poziciji pre nego što je defanzivac Barselone Erik Garsija igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

U 29. minutu VAR je ponovo bio protiv domaćeg tima, ovog puta opravdano je poništen pogodak Koree zbog ofsajd pozicije.

Konačno, u drugom minutu sudijske nadoknade ništa nije bilo sporno: lopta je na 20-tak metara od gola Barselone došla do turskog internacionalca Hakana Čalhanoglua usledio je precizan udarac i lopta se zakoprcala u mreži gostiju – 1:0 za oduševljenje na tribinama stadiona „Đuzepe Meaca“.

- Milan Škrinjar i Robert Levandovski Robert Lewandowski of FC Barcelona is challenged by Milan Skriniar of FC Internazionale during the UEFA Champions League group C match between FC Internazionale and FC Barcelona at San Siro Stadium on October 04, 2022 in Milan, Italy. FC Internazionale v FC Barcelona: Group C - UEFA Champions League
(Photo by Marco Luzzani/Getty Images) – Milan Škriniar i Robert Levandovski

U drugom poluvremenu najpre je veliki šansu za izjednačenje imao Dembele u 61. minutu, ali je pogodio stativu.

Pet minuta kasnije Barselona je uspela da postigne gol nakon centrašuta Dembelea i loše intervencije golmana Onane. Loptu je u mrežu ubacio mladi Pedri. Međutim, ovog puta je VAR bio na strani Intera: naknadna provera utvrdila je da je lopta prethodno pogodila u ruku novog nadapača gostiju Ansua Fatija, pa je slovenački sudija Slavko Vinčić morao da poništi još jedan gol – ovog puta za Katalonce. I pokaže žuti karton nezadovoljnom treneru gostiju Ćaviju.

Barselona Ousmane Dembele of FC Barcelona is challenged by Alessandro Bastoni of FC Internazionale during the UEFA Champions League group C match between FC Internazionale and FC Barcelona at San Siro Stadium on October 04, 2022 in Milan, Italy. FC Internazionale v FC Barcelona: Group C - UEFA Champions League
(Photo by Marco Luzzani/Getty Images) – Bastoni i Dembele

VAR je još još jednom bio naklonjen domaćem timu u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Igrači Barselone signalizirali su da je Damfris igrao rukom u svom šesanestercu, ali je nakon provere odlučeno da nije bilo ništa sporno.

Utakmica je zbog svih prekida i pauza na kraju produžena čak devet minuta, ali se rezultat više nije menjao. Inter je ostvario važnu pobedu pred novi meč ovih timova za osam dana u Barseloni.

Ranije tokom dana u istoj grupi Bajern je kao domaćin na Alijanc areni u Minhenu ubedljivo savladao tim Viktorije Plzen sa 5:0. Bavarci su prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, drugi je Inter sa šest bodova.

U narednom kolu Bajern gostuje u Češkoj, dok Barselona dočekuje Inter.

Jedino meč bez pobednika i golova viđen je u Frankfurtu gde su se u okviru grupe D sastali domaći Ajntraht i Totenhem.

Gosti iz Londona još jednom su razočarali svoje navijače nakon poraza u gradskom derbiju sa Arsenalom tokom vikenda u Premijer ligi (1:3). Engleski statističari istakli su da izabranici Antonija Kontea u drugoj od tri utakmice ove sezone u Ligi šampiona nisu u prvom poluvremenu uputili šut u okvir gola.

Ništa bolje nije bilo ni u drugih 45 minuta. Ajntraht je nekoliko puta ozbiljno zapretio, ali su na kraju oba tima morala da se zadovolje bodom.

Ajntraht Totenhem Matchday 3 Champions League Ansgar Knauff (Eintracht Frankfurt) verteidigt gegen Emerson Royal (Tottenham Hotspur) - Frankfurt 04.10.2022: Eintracht
Guliver image (Ansgar Knauf Ajntraht – Emerson Totenhem)

U istoj grupi ranije tokom dana Olimpik je u Marseju pobedio nakon preokreta tim lisabonskog Sportinga sa 4:1.

Mnogo više uzbuđenja bilo je na meču Porto – Bajer Leverkuzen u okviru B grupe. Igrao se 43. minut kada je domaći tim postigao gol, ali je tada reagovao VAR pošto je prethodno na drugoj strani terena lopta pogodila u ruku defanzivca Porta Davida Karma.

Engleski arbitar Entoni Tejlor morao je da poništi pogodak domaćeg tima i dosudi penal za goste iz Nemačke! Međutim, češki internacionalac Patrik Šik nije uspeo da savlada golmana Koštu i rezultat nakon prvog poluvremena ostao je nerešen 0:0.

Konačno, u 69. minutu Nigerijac Zaidu Sanusi je na dodavanje Iranca Taremija uspeo je da postigne vodeći gol, da bi Taremi asistirao i kod drugog pogotka koji je u 87. minutu postigao Galeno za 2:0.

Srpski reprezentativac Marko Grujić meč je počeo na klupi za rezervne igrače Porta. U igru je ušao u 83. minutu.

Minjole Club Brugge's Simon Mignolet celebrates after the match Champions League - Group B - Club Brugge v Atletico Madrid
REUTERS/Yves Herman

Najveći hit u dosadašnjem toku Lige šampiona je prvak Belgije Klub Briž. Nakon dve startne pobede nad Bajerom iz Leverkuzena (1:0) i Portom (4:0) oldičan meč odigrao je i protiv Atletiko Madrida. Poveo je u 23. minutu pogotkom  22-godišnjeg fudbalera iz Gane Kamala Sova nakon proigravanja bivše nade Barselone Ferana Đutgle.

Asistent kod prvog pogotka Đutgla uspeo je u 62. minutu da i sam matira Jana Oblaka za velikih 2:0.

Atletiko Madrid je mogao da se vrati u igru u 76. minutu, ali je Antoan Grizman sa 11 meara pogodio samo – prečku. Napadali su Španci do kraja meča ali je nekadašnji golman Liverpula Minjole uspeo da sačuva mrežu.

Briž je prvi sa maksimalnih devet bodova, svi ostali timovi imaju po tri.