Loša uvertira za finale kupa: Poraz crno-belih u Lučanima!

Fudbal 18. maj 202120:06 1 komentar

Fudbaleri lučanske Mladosti napravili su iznenađenje u poslednjem kolu Superlige Srbije i na svom terenu savladali Partizan rezultatom 1:0.

Iako meč nije imao rezultatski značaj za crno-bele – odavno je poznato da sezonu završavaju na drugoj poziciji – tražio se nastavak pobedničke serije za dobru uvertiru pred finale Kupa Srbije protiv Crvene zvezde 25. maja.

Do toga, ipak, nije došlo. Najveći krivac je Milan Bojović, koji je u 24. minutu glavom postigao jedini gol i naneo Partizanu prvi poraz posle osam uzastopnih trijumfa u svim takmičenjima.

Pogodak Bojovića predstavljao je krunu znatno kvalitetn predstave domaćih. Vrlo lako je Mladost mogla do prednosti i ranije, ali su šanse propuštali Radivojević i Šatara.

Beograđani su odigrali meč za zaborav u Lučanima. To se naročito odnosi na prvo poluvreme u kojem su bili daleko ispod svog nivoa.

U drugom su pojačali ritam i stvorili nekoliko dobrih šansi, međutim, neprecizni u završnici bili su Jović, Lutovac, Marković, Urošević i Miljković. Poraz ekipe Aleksandra Stanojevića kao velika opomena pred meč za trofej i spas sezone…

Crno-beli prvenstvo okončavaju na drugom mestu sa 95 bodova. Mladost je sedma sa 54.