LN: Švedska bolja od Slovenije, poraz Švajcarske, remi u Španiji

Fudbal 02. jun 202223:12 0 komentara
Alex Livesey/Getty Images

Rivali Srbije u Ligi nacija Slovenija i Švedska odigrali su meč na Stožicama i slavila je Švedska 1:0. Rival Srbije na Svetskom prvenstvu Švajcarska poražena je u gostima od Češke 2:1.

Odličan početak skandinavskih selekcija u Grupi 4 Divizije B Lige nacija. Dve pobede u gostima protiv bivših zemljaka, za čelo tabele.

Šveđani su do vođstva na Stožicama došli pogotkom sa bele tačke. U 39. minutu strelac je bio Emil Forsberg. Bilo je šansi na obe strane, ali Slovenci nisu uspevali da dođu do gola. Do njega su uspeli da dođu gosti i to preko čoveka koji je ovog proleća igrao u sjajnoj formi. U 88. minutu Kuluševski je overio tri boda.

Tri krune su bodovno poravnate sa Norveškom i upravo se dve reprezentacije za tri dana sastaju jedna protiv druge u Stokholmu. Slovenija i Srbija su bez bodova, a prve bodove će tražiti u direktnom duelu u Beogradu, takođe u nedelju.

Odigran je još jedan meč B divizije. U Grupi 2 Izrael i Island su odigrali 2:2. U ovoj grupi je još Albanija, koja je bila slobodna, pošto četvrti učesnik Rusija ne učestvuje zbog suspenzije od strane UEFA.

Što se tiče elitne divizije A odigrani su mečevi samo Grupe 2. Ali veoma zanimljive za Srbiju. Jer u njoj je jedan od rivala na Svetskom prvenstvu Švajcarska. I upravo je ekipa, kobna za Orlove pre četiri godine, poražena u Češkoj. Česi su slavili 2:1 golovima Kuhte u 11. i autogolom Zeva u 58. minutu. Izjednačujući gol za Švajcarsku postigao je Okafor u 44. minutu.

U drugom meču, ujedno i derbiju grupe Španija i Portugalija odigrali su nerešeno 1:1. Španci su došli u vođstvo preko Morate u 25. minutu, dok je bod Portugalcima doneo Orta u 82. minutu.

Odigran je susret Grupe 2 Divizije C između Severne Irske i Grčke. Gosti su slavili minimalnim rezultatom, a jedini strelac bio je Bakasetas u 39. minutu.